taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0612
6.7743
1285.11
87435.3
250.514

Erbakan'ın temelini attığı Tümosan'dan Altay'a motor

Erbakan'ı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı iken 1975 yılında çıkarttırdığı kararnameyle kuruluşuna öncülük ettiği, Türkiye’nin önde gelen traktör ve dizel motor üreticisi Tümosan, yerli tank projesi Altay’a dizel motor geliştirecek.

14.08.2014 - 17:40..
Whatsapp ile paylaş
Erbakan'ın temelini attığı Tümosan'dan Altay'a motor

altay

Temeli merhum Erbakan tarafından atılan, kuruluşundan bu yana pek çok motor ve traktör projesi geliştiren, aynı zamanda bunların üretimini de yapan Tümosan, yerli tank projesi Altay’a da güç verecek.

SÖZLEŞME İÇİN GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Şirketten yapılan açıklamada, Savunma Sanayii İcra Komitesi’nin, teklif değerlendirmelerini tamamlayarak Altay Tankı Güç Geliştirme Projesi için Tümosan’la sözleşme görüşmelerine başlanması kararı verdiği bildirildi. Proje için Tümosan’ın, en kısa sürede, en uygun fiyat ve en fazla yerli katkıyla projeyi gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği belirtildi.

Milli Tank Altay'ın arazi ve atış testi İZLE

SÜREÇ NELER GETİRECEK?

Şirket, tank motorları ve güç iletim sistemlerinin tasarım, geliştirme, prototip üretimi ve tanka entegre edilmesi süreçlerini gerçekleştirecek. Tümosan, geliştirme sürecinde 1500 BG tank motorları da dahil, 300-1600 BG aralığında dizel motor ve hidromekanik transmisyon tasarım yeteneğine sahip olacak.

Erbakan'ın temelini attığı Tümosan'dan Altay'a motor

YILLIK 75 BİN DİZEL MOTOR KAPASİTESİ 

2004’te Albayrak Grubu şirketlerinden Alçelik’in satın aldığı Tümosan, yıllık 45 bin traktör ve 75 bin dizel motor üretim kapasitesine sahip.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir