taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0612
6.7743
1285.11
87435.3
250.514

Erdem Başçı: Enflasyon Mayıs'ta tepe noktasında olacak

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Makedonya'da Türkiye'de enflasyonun Mayıs ayında tepe noktasına çıkmasının beklendiğini söyledi.

28.04.2014 - 14:02..
Whatsapp ile paylaş

Erdem Başçı: Enflasyon Mayıs'ta tepe noktasında olacak

Erdem Başçı, Üsküp’te düzenlenen Değişen Küresel Koşullarda Toparlanma ve İstikrarlı Büyümeye Doğru Araştırma Konferansı'nda, "Ekonomik Görünüm ve Para Politikası" konulu bir sunum yaptı.

"TÜKETİCİ KREDİLERİ BÜYÜMESİNDEKİ YAVAŞLAMA SÜRÜYOR"

Makedonyalı katılımcılara, Türkiye ekonomisindeki gelişmeleri ve Merkez Bankası'nın öngörülerini Makedonya'nın Başkenti Üsküp'te anlatan Başçı, sermaye akımlarındaki yavaşlama ve yürütülmekte olan sıkı para politikasının etkisiyle, tüketici kredileri büyümesindeki yavaşlamanın da sürdüğüne dikkat çekti.

"ENFLASYONDA TEPE NOKTASI MAYIS AYINDA"

Sıkı para politikasının enflasyon üzerindeki etkisinin gecikmeli olarak görüleceğinin altını çizen Başçı, "Baz etkisine de bağlı olarak enflasyonda tepe noktasının mayıs ayında görülmesi bekleniyor" dedi. Üsküp'te de, özel iç talebin yavaşlamasıyla yavaşlayan büyümenin de artan ihracat ile destekleneceği görüşünü yineleyen Başçı, cari işlemler açığının da büyük ölçüde azalacağını ekledi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir