taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5708
Euro
7.2642
Altın
1622.58
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.103
Bitcoin
42430.96
fuzulev

Erdem Başçı: Görevimin başındayım

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı hakkında çıkan istifa iddialarını "görevimin başındayım" diyerek yalanladı.

Ajanslar |
Whatsapp ile paylaş

Erdem Başçı: Görevimin başındayım

Erdem Başçı: Görevimin başındayım

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, sağlık durumuna ve istifa ettiği iddialarına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"GÖREVİMİN BAŞINDAYIM"

Başçı, “Bugün yine rivayetler ortaya atılmış bunların hiçbirinin aslı olamadığına dair açıklamalar yapıldı. Bunlara hiç gerek yok. Dolayısıyla görevimizin başındayız. Gayet iyiyim. Dün açıkladığımız gibi sağlık kontrollerimizi tamamladık. Raporlarımızı aldık. Çok şükür çok ciddi bir problem yok. Hafif bir antibiyotik tedavisi ile tedavi olacak ufak birkaç problem buldular” dedi.

“GAYET İYİYİM STRES DOĞAL İŞİMİZ GEREĞİDİR”

Sağlık durumuna ilişkin Başçı, “Gayet iyiyim. Dün açıkladığımız gibi sağlık kontrollerimizi tamamladık. Raporlarımızı aldık. Çok şükür çok ciddi bir problem yok. Hafif bir antibiyotik tedavisi ile tedavi olacak ufak birkaç problem buldular. İltihaplanma var birkaç bölgede. Her şey yolunda. Stres doğal işimiz gereğidir” dedi.

“KAMU GÖREVİ VERİLDİĞİ SÜRECE EN İYİ ŞEKİLDE YAPILIR”

“İstifa ettiğiniz iddiaları nereden çıkıyor? İstifa etme düşünceniz var mı?” sorularına Başçı, “ Dün açıkladığımız gibi görevimizin başındayız. Bugün yine rivayetler ortaya atılmış bunların hiçbirinin aslı olmadığına dair açıklamalar yapıldı. Bunlara hiç gerek yok. Dolayısıyla görevimizin başındayız. Kamuoyuna daha önceden de gündeme başka vesilelerle gelmişti. Kamu görevi verildiği sürece yapılır. En iyi şekilde yapılır. Elimizden geldiğince sağlımız el verdiği sürece en iyi şekilde bu görevi yerine getirmeye devam edeceğiz” diye yanıt verdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir