taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7748
Euro
7.3698
Altın
1646.37
Borsa
93225.22
Gram Altın
358.979
Bitcoin
49766.06

Erdoğan'dan telefonda yoğun diplomasi trafiği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'deki saldırının ardından yoğun telefon görüşmeleriyle diplomasi trafiğine girdi.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Erdoğan'dan telefonda yoğun diplomasi trafiği

İdlib'de askerlerimize düzenlenen hava saldırısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, diğer ülke liderleriyle ve uluslararası kurumların yetkilileriyle yoğun şekilde telefon görüşmelerine başladı.

MERKEL İLE GÖRÜŞTÜ

İdlib'de yaşanan gelişmeler sonrasında yaşanan diplomasi trafiği kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

ABD

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede ikili meselelerin yanı sıra İdlib'de yaşanan son gelişmeler başta olmak üzere, bölgesel konular ele alındı.

İki lider, İdlib bölgesinde yaşanan büyük insanlık dramının önüne geçilmesi için ilave adımların vakit kaybetmeden atılması hususunda mutabık kaldı.

AVRUPA BİRLİĞİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile telefonda görüştü.

Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye krizinde çözüm için uluslararası toplumun daha fazla sorumluluk alması gerektiğini vurguladı.

MACARİSTAN

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile telefonda görüştü.

BULGARİSTAN

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile telefonda görüştü.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Borisov'un görüşmesinde, İdlib başta olmak üzere Suriye’deki son gelişmelerin bölgeye muhtemel etkileri ve iş birliği yapılabilecek adımlar ele alındı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir