taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4814
6.19245
1207.78
93287.16
212.859

Erdoğan ABD'nin Türk korumalara dava açmasını eleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu ABD'nin düştüğü aciziyettir. Bunu kendilerine de söyledik." dedi.

Haber Merkezi | 08.09.2017 - 12:20..
Erdoğan ABD'nin Türk korumalara dava açmasını eleştirdi

erdogan

Kazakistan ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Türk korumalar hakkında açtığı davaya değinerek "Bu ABD'nin düşmüş olduğu aciziyeti gösteriyor." dedi.

Erdoğan şu şekilde konuştu;

TÜRK KORUMALARA DAVA

"Korumalar hakkında dava açtılar. Bu ABD yönetiminin düşmüş olduğu aciziyeti gösteriyor. Kendilerine de bunlar bildirildi. Büyük bir devlet olabilirsin ama adil devlet olmak başka bir şeydir. Adil bir devlet olmak hukuk sisteminin adil olmasından geçer.

AB-TÜRKİYE ÜYELİĞİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

Açıklamalara yabancı değiliz. Maalesef 15 yıldır, bizi hep bu tür açıklamalarla oyaladılar. Aynı açıklamalar devam ediyor. Türkiye'deki referandum öncesinde Avrupa ülkelerinin bizlere karşı takındığı tavır çok açık, net ortadaydı. Şahsım başta olmak üzere bakanlarımızın birçoğuna kendi ülkelerine giriş izni vermediler. Halbuki, bu onlarla alakalı bir şey değildi. Bu ülkemizdeki bir referandum sürecine, orada yaşayan soydaşlarımızın demokratik haklarını o ülkede özellikle kullanma hakkıydı. Teröristlerin kendi ülkelerinde bakıyorsunuz konferansla bağlanmalarına da yine müsaade ettiler. Biz bunları kendilerine sorduğumuz zaman da bize hiçbir cevap veremediler. Şu anda da kendi içlerinde birbirlerine girdiler.

Erdoğan ABD'nin Türk korumalara dava açmasını eleştirdi VİDEO

"SİZE OY MU KAZANDIRACAK?"

Yatıyorlar kalkıyorlar, AK Parti, Türkiye, Erdoğan. Bizimle ne işiniz var ya. Erdoğan'a, Türkiye'ye vurmak size oy mu kazandıracak. Artık Türkiye birçok şeyleri aşmış vaziyette. Bu ufku Türkiye aştığı için de bunlar rahatsız oluyorlar.

ARAKAN'A 10 BİN TON YARDIM

"İlk etapta 1000 tonluk yardımlarımız Arakan'a ulaştı, ikinci etapta 10 bin tonluk yardım göndereceğiz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında şunları söyledi;

"Arakan'daki katliamın durması için çok ciddi bir diplomasi gerçekleştiriyoruz. 20 ayrı lider ile görüşme yaptım.

Eşim ile Dışişleri Bakanımız, oğlum, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız da Rohingyalı Müslümanları ziyaret ettiler. Yardımlarımızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bazı konularda netice almaya başladık. TİKA 1000 tonluk yardımın dağıtımını gerçekleştirdi. 10 bin tonluk yardımı planlıyoruz. Eğer Bangladeş yönetimi bize bir bölgeyi tahsis edebilirse orada çadır kamplar için deneyimimizi oraya aynen taşımak, daha yaşanabilir çadır kampları kurmayı planlıyoruz."

Erdoğan ABD'nin Türk korumalara dava açmasını eleştirdi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)