taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7303
Euro
7.3173
Altın
1664.46
Borsa
94262.11
Gram Altın
359.654
Bitcoin
48980.6

Erdoğan: Biz milletin iradesiyle iktidara geldik

Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin kapatılmasına dair haberler, yazılar yazıldığını söyleyerek, "Biz, sizin yazılarınızla gelmedik. Biz milletimin iradesiyle geldik" dedi.


Whatsapp ile paylaş
Erdoğan: Biz milletin iradesiyle iktidara geldik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul Özel Halk Otobüsleri buluşmasında yaptığı konuşmada, İstanbul'un yollarını sürekli açık tutmak, İstanbul'a yeni yollar inşa etmek için merkezi yönetim ve gerekse belediyenin yoğun bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

Erdoğan: Biz milletin iradesiyle iktidara geldik

Son 10 yıl içinde İstanbul'da sadece kavşak ve yollar için 5 milyar liralık yatırım yaptıklarını kaydeden Erdoğan, 286 adet yeni yol ve kavşağı, son olarak da geçen hafta 20 kavşağı hizmete açtıklarını ifade etti.

Erdoğan: Biz milletin iradesiyle iktidara geldik

ÜÇÜNCÜ KÖPRÜDE RAYLI SİSTEM DE OLACAK

Üçüncü köprüyü inşa ederek İstanbul trafiğini rahatlatacaklarını dile getiren Erdoğan, üçüncü köprünün şehir içi bağlantılarının olacağını, bunun da trafiğin rahatlamasına katkı sağlayacağını söyledi. Hizmete açıldığında uluslararası ve şehirlerarası tırların ve ağır vasıtaların ikinci köprüye girmeyeceğini, özel otomobillerin ise bu köprüyü de kullanabileceğini kaydeden Erdoğan, ayrıca köprüde raylı sistem olacağını ifade etti.

"DEVLETİN CEBİNDEN PARA ÇIKMAYACAK"

Üçüncü köprü için devletin cebinden para çıkmadan, yap-işlet-devret modeliyle 2.5 milyar dolar harcanacağını kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:

"Üçüncü havalimanı... O da öyle. 42 milyar dolar harcanacak oraya. Devletin cebinden para çıkmayacak. 20 yıl işletecekler, 20 yıl sonra devlete teslim edecekler. Olay bu. Bu ihaleyi alanları ne yaptılar? Bunları içeri almak istediler. Kim? O paralel yapı. O paralel devlet inşa etmek isteyenler. Onun için ben halkımın bu noktadaki birliğini, beraberliğini, dirliğini çok iyi biliyorum ve size inanıyorum. Bu ara çıkmış şunu söylüyor: 'Bu ülkede yargı bitti, hukuk bitti.' Üçüncü havalimanını yapanlar, Fatih Belediye Başkanı, dün o heyette, 17 Aralık dalgasında içeri alınanlar veya onları içeri alanlar, o düzmece senaryoyu hazırlayanlar...

"MİLLETİN İRADESİYLE GELDİK, MİLLETİN İRADESİYLE GİDERİZ"

Orada hukuk vardı öyle mi? Orada hukuk vardı diyenler şimdi niye aynı şekilde hukuk vardı diyemiyorlar? Hukuk şimdi tecelli etti diye mi rahatsız oldular? Bu ülkede, profesör olduğunu zanneden birileri, işte bu paralel yapının yandaşı veya yönetimindeki, bakıyorsunuz gazetede veya diğer gazetelerle birlikte, düşünebiliyor musunuz, AK Parti'yi ki şu anda 318 milletvekili olan AK Parti'nin kapatılmasına dair haberler, yazılar yazıyor. Sizin nereniz demokrat? Sizin halkın iradesine zerre kadar saygınız yok. Biz, sizin yazılarınızla gelmedik. Biz milletimin iradesiyle geldik, milletimin iradesiyle gideriz."

"KİRLİ ÇAMAŞIRLAR ORTAYA ÇIKIYOR"

Üçüncü havalimanını inşa edenlerin buraya 42 milyar dolar harcayacağını kaydeden Erdoğan, "Her türlü oyun oynanıyor. Yok yürütmeyi durdurma kararı, yok bilmem orayı alanlar nasıl aldı, yok bilmem şuraya nasıl girdi... Her türlü oyun, her türlü tezgah. Yani, ikili bakıyorsunuz, alışveriş yapıyorlar değil mi? Ona da bir kılıf uydurmak. Bir medya grubunu oradaki girişimcilerden bir tanesi almaya çalışıyor ve oradaki haklarını, hisselerini devrediyor, satıyor... 'Sen nasıl bunu alırsın?' Sana ne? Alır. Bunun devletle ne alakası var? İki ayrı grubun böyle bir alışveriş yapması bile onları rahatsız etti. Niye rahatsız etti? Çünkü kirli çamaşırlar ortaya çıkıyor da onun için" diye konuştu.

"HATALI OYLAMA SÜRÜNDÜRÜR"

Başbakan sözlerini, "Reformlarımızı devam ettireceğiz. Müsteşarıma da söyledim gerek KDV gerek ÖTV'lerle ilgili Maliye Bakanıma çalışma yaptıracağız. Bu çalışmadan sonra gerekli adımları atmış olacağız. 30 Mart Türkiye'de bir kırılma noktası olacak. Yetkiyi aldığımızda İstanbullumuzu da Türkiye'mizi de daha büyük çözümlerle kavuşturacağız. İstanbul'u 2023'e daha hızlı hazırlayacağız. İstanbul yollarında hepinize kazası yolculuklar diliyorum. Hatalı sollama öldürür hatalı oylama süründürür" sözleriyle sonlandırdı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir