taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5872
Euro
7.2586
Altın
1620.07
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.135
Bitcoin
41971.56
fuzulev

Erdoğan Kolombiya, Küba ve Meksika'yı ziyaret edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10-13 Şubat arasında Güney Amerika ülkelerinden Kolombiya, Küba ve Meksika'ya resmi ziyaretlerde bulunacak.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Erdoğan Kolombiya, Küba ve Meksika'yı ziyaret edecek

erdoğan

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10-13 Şubat arasında bazı bakanlar, bürokratlar ve işadamlarıyla Güney Amerika ülkelerinden Kolombiya, Küba ve Meksika'yı ziyaret edecek.

95'TEN BERİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEVİYESİNDE İLK ZİYARET

Güney Amerika'da yapılacak tur, 1995'ten bu yana bölgeye Türkiye'den Cumhurbaşkanı seviyesinde gerçekleştirilen ilk ziyaret olacak.

Bu ziyaretlerden ikisi, Meksika Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto'nun 2013, Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos'un 2011'de Türkiye'yi ziyaretlerine mukabelede bulunma niteliği taşıyor.

ANLAŞMALAR İMZALAYACAK

Ziyaretler sırasında, üç ülkeyle ikili, bölgesel ve uluslararası gündemdeki konuların kapsamlı şekilde ele alınması ve farklı alanlarda çeşitli anlaşmaların imzalanması öngörülüyor.

Ayrıca bu ülkelerde düzenlenecek iş konseyi toplantıları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a refakat eden işadamlarının yerel muhataplarıyla bir araya gelmelerine, karşılıklı yatırım ve ticaret projelerini değerlendirmelerine, mevcut projeleri de geliştirip daha üst seviyelere taşımalarına imkan sağlayacak.

Türkiye'nin, Güney Amerika'daki iki stratejik ortağından biri olan Meksika başta olmak üzere, bölge ülkeleriyle her alanda ilişkilerinin güçlendirilmesini hedefleyen bu ziyaretler, gelecek süreçte aynı kararlılıkla ve artan ivmeyle devam edecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir