taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.763
Euro
7.365
Altın
1649.42
Borsa
93225.22
Gram Altın
358.565
Bitcoin
49187.85

Erdoğan: Paralel yapıya inanmayan varsa insaf

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi'nde düzenlenen "6. Ordulular Sevgi Şöleni"ne katıldı.


Whatsapp ile paylaş
Erdoğan: Paralel yapıya inanmayan varsa insaf

Erdoğan, Adana'da durdurulan MİT TIR'larına ait görüntüleri değerlendirdi. Erdoğan, "Paralel yapıya hukuk içinde hesap soracağız, bu ihanet kimsenin yanına kar kalmayacak" dedi.

"MİT PERSONELİNE DÜŞMAN MUAMELESİ"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün bir gazete, Adana'da Milli İstihbarat Teşkilatımızın tırlarına yapılan saldırının görüntülerini yayınladı. Milli İstihbarat Teşkilatımızın mensuplarına, oradaki Milli İstihbarat Teşkilatımızın mensubu yüzbaşıya, üsteğmene, oradaki diğer personele adeta düşmanmış gibi muamele yapılıyor" dedi.

"İNANMAYAN VARSA İNSAF"

Adana'da Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) ait TIR'ların durdurulması olayına değinen Erdoğan, şöyle konuştu:

"MİT TIR'ları durduruluyor. Şoförler tartaklanıyor. MİT personeli yere yatırılıyor. Üzerlerine silah doğrultuluyor. Bunu yapan kim? Bunu yapanlar, yaptıranlar paralel yapının emriyle hareket edenlerdir. Bunlar şirazeden çıkmışlar. Bunların kalpleri de gözleri de akılları da durmuş, kararmış.

İşte bu görüntülerle birlikte bazı ses kayıtları da yayımlandı. Bu ülkenin polisine, savcısına, hakimine milletten değil başka yerlerden talimat geliyor. 'Her yolu kullanın' diyor. 'Gerekirse zayiat verin' diyor. 'Şu şu ülkeler bizim yanımızda, korkmayın' diyor. Kendi ülkenize ihanet edin, ülkenize zarar verin' diyor. Bugün hala paralel yapıyı görmeyenler, görmek istemeyenler varsa onlara özellikle izan, insaf, sağduyu çağrısı yapıyorum."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir