taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4694
Euro
7.1984
Altın
1621.24
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.844
Bitcoin
38390.98

Erdoğan ve Gül'den ayrım yok pozu

Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Barış Kartalları'nın tanıtımında verdikleri bu poz ile 'araları açık mı' söylentilerini boşa çıkardı.

22.02.2014 - 12:48..
Whatsapp ile paylaş
Erdoğan ve Gül'den ayrım yok pozu

AK Parti ile Cemaat arasında yaşanan kavgada, Cemaat kanadı Abdullah Gül'ün üzerine oynuyor ve Erdoğan'la arasını açmaya çalışıyordu. Gül ile Erdoğan dün verdikleri bu poz ile "pararel yapı" olarak adlandırılan Cemaat'e sert bir cevap vermiş oldu.

Erdoğan ve Gül'den ayrım yok pozu

Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan, Barış Kartalı Projesi kapsamında havadan ihbar ve kontrol uçağının, 3. Ana Jet Üssü'nde düzenlenen Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine giriş törenine katıldı. Törende Türkiye'nin ilk havadan kontrol ve istihbarat uçağı olan 'Barış Kartalı' orduya teslim edildi.

'TSK'NIN GÖREN GÖZÜ OLACAK'

Barış Kartalı teslim töreninde konuşma gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, "Barış Kartalı uçakları TSK'nın gören gözü olacak. Her türlü tehdite karşı erken uyarı görevini yerine getirecektir. Üretiminde Türk savunma sanayiinin etkin rol almış olmasından onur duyuyorum. Karmaşık sistemler içeren bu projenin toplam bedelinin yarısı ülkemize geri kazandırılmıştır. Barış Kartalı ülkemize, milletimize, TSK'ya hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

'İSMİNİ DE BARIŞ KOYDUNUZ. BUNDAN DOLAYI TEBRİK EDERİM'

Başbakan Erdoğan'dan sonra Cumhurbaşkanı Gül konuşma gerçekleştirdi. Gül ise yaptığı konuşmasında, " AWACS'lar sadece hava araçlarını değil, füzeler ve diğer havadaki her türlü uçan ve tehdit oluşturan her şeyi gören, onların tehdit olmasından çıkmasını sağlayan çok gelişmiş uçaklardır. Her zaman söylenen bir söz vardır 'Cenge hazır olacaksınız ki sulh istiyorsanız'. İsmini de barış koydunuz ama dörde tamamlanacak. Dördünün ismini de doğu, batı, kuzey, güney şeklinde güzel tespit etmişsiniz. Bundan dolayı da tebrik ediyorum. Bu uçakların hayırlı olmasını temenni ediyorum.'' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir