taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6806
Euro
7.3161
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
360.672
Bitcoin
46807.13

Erdoğan'dan Merkez Bankası'na faiz dersi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın faiz tutumunu eleştirerek, "Enflasyona göre faiz ayarlanmaz. Sen faizi düşürürsen enflasyonda düşecektir" dedi.

Haber Merkezi |
Whatsapp ile paylaş
Erdoğan'dan Merkez Bankası'na faiz dersi

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve beraberindeki heyeti kabulünde konuşma yaptı.

Konuşmasında faizlerin yeterince düşmediğini eleştiren Erdoğan, Merkez Bankası'na (MB) ders niteliğinde sözler söyleyerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

"ENFLASYON FAİZE GÖRE AYARLANMAZ"

"2023'de inşallah milli gelirimiz 23-25 bin dolarlara kadar çıksın. Bu zamana kadar kredilerde bir takım iyileştirmeler yaptık ama bu da yetmez. Enflasyon şuralara kadar düşsün faizler de düşecek diye bir anlayış var. böyle birşey olmaz. Enflasyon şuraya inerse faizimizi de düşüreceğiz yanlış bir mantıktdır. Enflasyona göre faiz ayarlanmaz. Faiz enflasyonu zaten oluşturur. Sen faizi düşürürsen enflasyonda düşecektir. Eğer faizi düşürürsek eğer bizi yatırımcıya faizli kredi verirsek tatırım olacaktır. Uluslararası alanda yatırımcımızın yeri olacaktır. Bu faizle benim girişimcim,esnafım ne yapacak? Adı bağımsız olan kurum bunu yapınca gelinen nokta bu."

Erdoğan'dan Merkez Bankası'na faiz dersi İZLEYORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir