taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7414
Euro
7.2853
Altın
1613.78
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.74
Bitcoin
45678.07

Erdoğan'ı MİT koruyacak

Başbakan'ın yakın korumaları değiştirilirken MİT devreye giriyor. MİT, güvenlik kameralarının başına geçecek. Yakın takipte olacak.


Whatsapp ile paylaş
Erdoğan'ı MİT koruyacak

Erdoğan'ı MİT koruyacak

ENSONHABER.COM / Özel Kalem 17 Aralık operasyonu sonrası devletin zirvesinde neredeyse dinlenmeyen birinin kalmadığı ortaya çıkmıştı. Operasyon öncesi Başbakan'ın ofisinde bulunan 'böcek' için yapılan tahkikat da hızlandırıldı. Teftiş Kurulu'nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ofisinde bulunan dinleme cihazlarıyla ilgili raporunu tamamlamasının ardından Başbakan Erdoğan'ın yakınındaki koruma ekibinde değişikliğe gidiliyor.

Öte yandan Başbakanlık'tan yapılan resmi açıklamada ise Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığı'ndaki görev değişikliklerinin teftiş raporuyla bir ilişkisinin bulunmadığı ifade edildi.

BAŞBAKAN'I MİT KORUYACAK

Görevden alınanlar arasında Başbakan Erdoğan'ın yakın koruma ekibinden isimler ile Başbakan çevresindeki güvenli kameralarını denetleyen merkezde görevli isimler olduğu biliniyor. Şimdiden Başbakanlık Koruma Dairesi'nde görevli 80'e yakın polisin yeri değiştirildi. Bu süreçte MİT devreye giriyor.

SİSTEM ODASI MİT KONTROLÜNDE

Başbakan'ın çevresindeki kameraların denetimini yapan sistem odası artık MİT'in kontrolüne geçiyor. Bunun yanında, Başbakan Erdoğan'ın en yakınında yer alan koruma polislerinin yanında MİT'ten isimler de konuşlandırılacak.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir