taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.655
6.3536
1425.3
101849.19
259.163

Erdoğan'ın Hopa mitingi öncesi olay

Hopa'da Başbakan'ın mitingi öncesinde gerginlik çıktı...

31.05.2011 - 13:22..
Whatsapp ile paylaş
Erdoğan'ın Hopa mitingi öncesi olay

Erdoğan'ın Hopa mitingi öncesi olay

ARTVİN’in Hopa İlçesi’nde bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapacağı AK Parti mitinginden önce çıkan olaylarla ilçe savaş alanına döndü. Başbakan Erdoğan'ın halka sesleneceği miting öncesinde Hopa Meydanı yakınında toplanan Ezilenlerin Sosyalist Platformu üyesi bir grup, halay çekerek çeşitli sloganlar atmaya başladı. Bu sırada polis ekipleri, panzerlerle su sıkarak izinsiz gösteri yapan grubu dağıtmaya çalıştı. Bunun üzerine grup üyeleri, polislere taş ve çeşitli eşyalar atmaya başladı. Gruba biber gazı sıkılarak müdahale edildi.

METİN LOKUMCU HAYATINI KAYBETTİ

Polisin biber gazı kullandığı olaylar sırasında yaralananlar oldu, polisin ve Ak Parti’nin araçları hasar gördü. ÖDP üyesi emekli öğretmen Metin Lokumcu polisin attığı biber gazından etkilenerek geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 

Hopa'da şok olay - izle

KONVOY TAŞLANDI

Başbakan Erdoğan, Hopa mitinginin ardından ilçeden ayrılırken bazı gruplar araçlara taş atmaya başladı. Bu sırada başbakanlık otobüsünün üstünde bulunan koruma memuru araçtan düşerek arkadan gelen güvenlik aracının altında kaldı. Güvenlik güçleri grubu dağıtmak amacıyla havaya ateş açtı. Gerginlik sürüyor..

Erdoğan'ın Hopa mitingi öncesi olay

Erdoğan'ın Hopa mitingi öncesi olay

Erdoğan'ın Hopa mitingi öncesi olay HOPA'DA OLAYLAR ÇIKTI

Uçakla Batum’a inip, Sarp Sınır Kapısı’nın Gürcistan tarafında açılış yapacak olan Başbakan Erdoğan’ın saat 12.30’daki Hopa mitingi öncesi ilçede olaylar çıktı. Sabah saatlerinde mitingin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’na hakim bir binaya büyük boy CHP bayrağı, yanındaki binaya da ’AKP Hopa’dan defol! Gençlik Muhalfeti’ yazılı pankart asan grup, mitingin yapılacağı meydana inip eğlenmeye başladı. Aralarında CHP, ÖDP ve Halkevleri Derneği üyelerinin de bulunduğu belirtilen grup horon teperken, Cumhuriyet Meydanı üzerinde 3 helikopter alçaktan uçtu.

TAZYİKLİ SU VE BİBER GAZLI MÜDAHALE

Grupdakilerin buna tepki için ’yuh’ çekip, HES’leri protesto için de ’Su haktır, satılamaz’ pankartı açınca polis müdahale etti. Protestocu grupta bulunan bazı kişiler kaldırım taşlarını sökerek polise atarken, polis tazyikli su ve biber gazı kullandı ve ilçe bir anda savaş alanına döndü. Göstericilerden ve polislerden yaralananlarla, biber gazından etkilenen çok sayıda kişiye ambulanslarda ve hastanede tıbbi müdahalede bulunuldu. Bir süre de ara sokaklarda devam eden olaylar sırasında atılan taşlarla polis araçlarının yanı sıra Ak Parti’nin seçim otobüsleri ve partililere ait çok sayıda aracın camları kırıldı.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN....

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN....

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir