taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7653
Euro
7.3737
Altın
1646.68
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.864
Bitcoin
49638.68

Ertuğrul Kürkçü HDP'nin Antalya adaylarını açıkladı

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, partisi adına Antalya'da belediye başkanlığına girecek adayları açıkladı.


Whatsapp ile paylaş

Ertuğrul Kürkçü HDP'nin Antalya adaylarını açıkladı

Ertuğrul Kürkçü HDP'nin Antalya adaylarını açıkladı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, 'Öcalan İmralı'da tek başına herhangi bir siyasi yardım, hukuki yardım almaksızın bu müzakereleri daha uzun boylu sürdüremez. Bu nedenle mutlaka onun özgürlüğünün de gündeme geldiği, bütün esirlerin de serbest bırakılacağı genel afla bu süreç tamamlanmalıdır' dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Kürkçü, Antalya'da partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Kürkçü, partisinin milliyetçilerle dinciler, merkeziyetçilerle ademi merkeziyetçilerin dışında halkın, özgürlüğün ezilenlerin sesi olduğunu belirterek, Türkiye'yi yönetmeye talip olduklarını söyledi.

"TÜRKLER DE DÜŞÜNÜYOR"

Türkiye'nin siyasi tarihini siyasi parti mezarlığına benzeten ve HDP'nin kadın özgürlüğü mücadelesine ayrı önem verdiği için sağlam temele sahip olarak gelişeceğini anlatan Kürkçü, 'Tabiki Kürdistan özgürlüğü mücadelesi bizim vazgeçilmez bir bekçimizdir. Kürt halkının tam 100 yıldır özgürlüğü için yürüttüğü kavga olmasaydı cumhuriyetin tek tipleştirdiği, herkesin kendine benzeyen çimento kalıbına dökmek için kurmuş olduğu sisteme karşı kendi özgürlüğü için direnmeseydi, 40 bin evladını bunun için feda etmeseydi bugün özgürlükten kimse bahsedemezdi. Bu mücadeleyle Türkiye'de yaşayan herkes kendisini yeniden düşünmeye başladı. Rum Rumluğunu, Çerkez Çerkezliğini, Arap Araplığını bir kere daha düşündü. İnanın ki Türkler de Türklüklerini yeni baştan düşünüyor. 'Türküz de biz neyiz nereden geldik, nereye gidiyoruz' üzerine. 'Bu kurduğumuz devlet ya da üzerimizde kurulmuş devlet hakikaten bizim mi?' diye Türkler de düşünüyor" diye konuştu.

ANTALYA ADAYLARI AÇIKLANDI

Toplantıda HDP'nin Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na Zahide Songül Özata ile Hasan Doğan, Kepez Belediyesi Başkanlığı'na Berivan Çelik ile Hadi Cin, Konyaaltı Belediye Başkanlığı'na Kamile Yılmaz ile Bayram Ardık, Muratpaşa Belediye Başkanlığı'na Özden Saldıran ile Veysel Kalay, Aksu Belediye Başkanlığı'na İhsan Nergiz, Döşemealtı Belediye Başkanlığı'na Mustafa Aykara, Kumluca Belediye Başkanlığı'na Mehmet Solakoğlu, Finike Belediye Başkanlığı'na Mustafa Şimşek, Alanya Belediye Başkanlığı'na Şerif Yalçın, Manavgat Belediye Başkanlığı'na Sevil Şerifhanoğlu ile Mehmet Yılmaz, Kemer Belediye Başkanlığı'na Ayhan Güzel ile Bİrgül Demirel, Kaş Belediye Başkanlığı'na da Hakan Ozan Erzincanlı ile Fulya Durmuş'un aday olduğu açıklandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir