taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Erzurum'da kışın güzelliği büyülüyor

Erzurum’da etkili olan soğuk hava ağaçları beyaza bürüdü. Kırağı düşen ağaç dalları soğuk havada izlenmeye değer manzaralar oluşturdu.

13.02.2014 - 11:39..
Whatsapp ile paylaş

Erzurum'da kışın güzelliği büyülüyor

Yılın büyük bir bölümünde kış mevsimi yaşayan Erzurum'da dondurucu soğuklar, kar yağmadığı zamanlarda bile şehrin kar yağmış bir görüntüye bürünmesine neden oluyor. Önceki gün de benzer bir görüntüye uyandı Erzurumlular... Kar yağmadığı halde şehir, gece düşen kırağı ile birlikte beyaza büründü. Ağaçlarda ise görsel bir şölen vardı. 

ERZURUM'DAN KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER

KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER OLUŞTU

Üzerine kırağı düşen ağaç dallarının kartpostallık görüntüsüne, kara alışkın Erzurumlular da kayıtsız kalmadı. Araçlarını durdurup ağaçların yanında fotoğraf çekinen Erzurumlular, “Erzurum kış aylarında büründüğü beyazla doyumsuz manzaralar oluşturuyor. Bu da onlardan sadece birisi. Soğuk havaya aldırış etmeden bu manzara saatlerce seyredilebilir” dedi.

EN DÜŞÜK HAVA SICAKLIĞI KARS'TA

Öte yandan Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 23 dereceyle Kars’ta ölçüldü. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Karadeniz üzerinden gelen Sibirya yüksek basınç sistemi altına giren bölgede, gece saatlerinde sis etkili olacak. Gece en düşük hava sıcaklıkları Kars’ta eksi 23, Ağrı’da eksi 21, Ardahan’da eksi 13, Erzurum’da eksi 11, Erzincan’da eksi 6 ve Iğdır’da eksi 5 derece olarak kaydedildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir