taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7381
Euro
7.2913
Altın
1615
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.73
Bitcoin
45702.9

Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi

Erzurum'da ciritçi kızlar, Tarsus'ta vahşice katledilen Özgecan Aslan'ın katil zanlısına ait temsili kuklayı atlarına bağlayıp sürüklediler.

DHA |
Whatsapp ile paylaş
Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi

Erzurum Osmanlı Atlıspor Cirit Kulübü’nün kadın sporcuları 21 yaşındaki Seda Eğilmez, 20 yaşındaki Melike Ölmez ve 13 yaşındaki Elif Eğilmez Tarsus’ta öldürülen üniversiteli Özgecan Aslan’ın katil zanlısı Suphi Altındöken’in kuklasını yerde sürükleyip yaktı.

Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi

KUKLAYI YERLERDE SÜRÜKLEDİLER

Merkez Aziziye ilçesindeki Osmanlı Atlı Spor Kulübü’nün arazisinde at binen ciritçi kızlar, Özgecan’ı hunharca öldüren Suphi Altındöken’in fotoğrafını içerisi otla doldurulmuş bir kuklanın başına yapıştırdıktan sonra kafasına halat geçirdi. Yoğun kar yağışı altında ata binen ciritçi kızlar, katili simgeleyen kuklayı peşlerinden sürüklediler.

Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi İZLE

Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi

Kuklayı daha sonra yakarak etrafında atlarıyla birlikte daire çizen ciritçi kızlardan Seda Eğilmez, “Kadın, erkek farketmez, ‘insana şiddete hayır’ diyoruz. Kadına şiddet toplumun bir utancı. Biz de Özgecan ve onun gibi mağdurlara destek olmak için böyle bir protesto yaptık. Yerel sanatçı Volkan Söğüt’e ait bu kuklayı vahşi cinayetleri işleyenlere en ağır cezanın verilmesi için örnek olarak kullandık. Maalesef günümüzde bunlar sadece insanlara değil hayvanlara da yapılıyor. Bu gibi olaylar bizleri çok üzüyor. Tek isteğimiz huzur, güven ve barış içinde bir yaşam” diye konuştu.

Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi

İZMİR'DE "TÜKÜRMEK İSTER MİSİNİZ?" EYLEMİ

İzmir'de de vahşice öldürülen Özgecan için ilginç bir eylem yapıldı. İzmirli bir esnaf, cinayet zanlısı Suphi Altındöken’in resmini iş yerinin önüne koyarak resmin üzerine ’Tükürmek ister misiniz?’ yazması dikkat çekti.

Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir