taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8262
6.5568
1272.8
95952.77
238.694

Eşeğe akü ve siren takıp eylem yaptı

Yozgat'ta çiftçilik yapan Bilal Nazlı, uğradığı haksızlığı dile getirmek için akü ve siren takarak eylem yaptı.

İHA | 02.03.2019 - 13:15..
Whatsapp ile paylaş

Yozgat’ta çiftçilik yapan Bilal Nazlı, traktör ve tarım aletleri aldığı özel bir firmaya borcu karşılığında senet verdi ve iddiasına göre borcunu ödedi. Borcunu ödemesine rağmen alacaklı firma, borç senedini icra yoluyla tahsil edebilmek için işleme koydu.

"ÖDEDİĞİNİZ SENEDİ BIRAKMAYIN"

Borcu olmadığını anlatamayan Bilal Nazlı, Yozgat caddelerinde senet fotokopisini ve ödeme dökümünü, köyden getirdiği eşeğinin boynuna astı. Dikkat çekmek için eşeğinin semerine akü koyup reflektör lambası takan 51 yaşındaki Bilal Nazlı, “Ben mağdur oldum, siz mağdur olmayın. Ödediğiniz senedinizi hiçbir yerde bırakmayın.” diye bağırarak sesini duyurmaya çalıştı.

Eşeğe akü ve siren takıp eylem yaptı

Eşeğe akü ve siren takıp eylem yaptı VİDEO

"SESİMİ BU ŞEKİLDE DUYURMAYA ÇALIŞIYORUM"

Borcu olmadığını ve traktörünün elinden alındığını iddia eden Nazlı, “Ben borcumu ödedim. Şimdi devlet memurluğundan emekli oldum. Emekli ikramiyemi elimden almak için ödediğim senedi icraya koymuşlar. Elimden bir şey gelmiyor. Onun için sesimi bu şekilde duyurmaya çalışıyorum.” dedi.

Derdini çevrede toplanan kalabalığa anlatan Nazlı, protestosunun ardından ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Eşeğe akü ve siren takıp eylem yaptı

Eşeğe akü ve siren takıp eylem yaptı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir