taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5858
Euro
7.2608
Altın
1620.67
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.949
Bitcoin
41676.89
fuzulev

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde çıplak fotoğraf krizi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde, bir fakültenin bölüm başkanlığını yapan Öğretim Üyesi A.N.T., iddiaya göre öğrencisi E.B. ile sevgili oldu. İkilinin çıplak fotoğraflarının sosyal paylaşım sitesinde yayınlanmasının ardından üniversite A.N.T. hakkında soruşturma açtı.


Whatsapp ile paylaş

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde çıplak fotoğraf krizi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde çıplak fotoğraf krizi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi, öğretim üyesi ve aynı zamanda bir bölümün başkanı olan A.N.T. ile sevgilisi olan öğrencisinin çıplak fotoğraflarının bir sosyal paylaşım sitesinde yayınlanmasıyla çalkalanıyor. 

ÇIPLAK FOTOĞRAFLARINI YAYINLADI

Eskişehir'de yayın yapan Milli İrade Gazetesi'nin haberine göre profesör unvanlı öğretim üyesinin Instagram hesabından, hem kendisinin hem de öğrencisi olan sevgilisi E.B.’nin çıplak fotoğrafları geçtiğimiz hafta yayınlandı. 
Kısa bir süre A.N.T.’nin hesabında kalan fotoğraflar, birçoğu öğrencisi ve meslektaşı olan takipçileri tarafından şaşkınlıkla karşılandı. A.N.T., başına gelen talihsiz olayı fark edip fotoğrafları hemen sildi; ancak fotoğraflar sosyal medyada yayıldı.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde çıplak fotoğraf krizi

‘NE DİYEBİLİRİM Kİ ÇOK ÜZÜNTÜLÜYÜM’

A.N.T., son derece üzgün olduğunu dile getirerek şunları söyledi: ‘’Fotoğrafların nasıl yayınlandığı konusunda hiçbir fikrim yok. Ben kesinlikle yayınlamadım. Bir başkasının da telefonumu alıp yayınlaması mümkün değil ama inanın nasıl oldu bilmiyorum. Bunu kimin yaptığı konusunda tahminlerim olabilir ama bu tahminlerim de başkalarına haksızlık olur. O yüzden üzüntülü olduğumu söylemekten başka söyleyebileceğim bir şey yok. Böyle bir durumda ne diyebilirim ki? Şu an izne çıktım. Üniversite yönetiminden hakkımda soruşturma ya da inceleme başlatıldığına dair herhangi bir bilgi bana ulaşmadı. Fotoğrafların paylaşılması gayri ahlaki bir durum.’’

OLAY SONRASI İZNE AYRILDI

 Fotoğrafların Instagram hesabından yayınlanmasından sonra Prof. A.N.T. izne ayrılırken, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın olayla ilgili olarak A.N.T. hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi. 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir