taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5717
Euro
7.2551
Altın
1614.62
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.861
Bitcoin
42051.76
fuzulev

Eskişehir'de kediye işkence protestosunda köpek tepkisi

Eskişehir'de, bir üniversite öğrencisinin kediyi işkence ederek öldürmesi protesto edildi. Protesto esnasında katılımcılardan birinin köpeğini Porsuk Çayı'na atması tepki topladı.


Whatsapp ile paylaş

Eskişehir'de kediye işkence protestosunda köpek tepkisi

Eskişehir'de kediye işkence protestosunda köpek tepkisi

Kediye işkence olayını protesto etmek için Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde toplanan çok sayıda hayvan sever, sloganlar atarak yürüyüşe geçti.

'YÜZME BİLİYOR' DİYİP KÖPEĞİ PORSUK ÇAYI'NA ATTI

Yürüyüş esnasında eyleme destek vermek için gruba katılan ve ismi öğrenilemeyen bir kişi yanında getirdiği köpeği ‘yüzme biliyor’ diyerek Porsuk Çayı'na attı. Bunun üzerine hayvan severler, uzun süre gence tepki gösterdi. Tepkiler üzerine Porsuk’tan köpeğini çıkaran genç, yuhalamalar ve ıslıklar eşliğinde gruptan uzaklaştı.

'HAYVANLAR KANUNU ÇIKSIN LÜTFEN, ARTIK HAYVANLARA EZİYET OLMASIN'

Olaya gözyaşlarıyla tepki gösteren bir hayvan sever kendisinin de köpeği olduğunu anlatarak, “Hayvana eziyet ediyor. Şimdi zamanı mıydı? Ben ağlıyorum onlar için, çok üzüldüm. Hayvanlar kanunu çıksın lütfen, artık hayvanlara eziyet olmasın” dedi. Bir diğer hayvan sever ise gencin köpeği şov yapmak için Porsuk’a attığını ve bu şova engel olduklarını kaydetti.  

Eskişehir'de kediye işkence protestosunda köpek tepkisi

'KÖPEĞİNE TERBİYE VERMEK İÇİN PORSUK’A ATMIŞ'

Bir başka hayvansever de, köpeğini Porsuk'a atan gencin kendini, “Çocuğuma terbiye veriyorum. O yüzden suya attım” diye savunduğunu öne sürerek, “Böyle terbiye mi olurmuş. Biz tepki gösterince oradaki polisler, ‘Biz gereğini yapacağız. Siz sakin olun, karışmayın’ dediler. Böyle bir şey olamaz ki. Bugün o hayvanı atan yarın öbür gün insanı da atar. Bir de kendi baktığı köpek. Demek ki buraya reklam yapmak için gelmiş. Böyle hayvan sevgisi olmaz.” dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir