taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Etyen Mahçupyan: Cemaat'in oyları dağılır - izle

Zaman yazarı Etyen Mahçupyan, 17 Aralık operasyonundan sonra Cemaat ile CHP arasında bir yakınlaşma olduğunu; CHP'nin bu yakınlaşmayı siyasallaştırıp, kullanabileceğini söyledi.

05.02.2014 - 10:50..
Whatsapp ile paylaş
Etyen Mahçupyan: Cemaat'in oyları dağılır - izle

Etyen Mahçupyan: Cemaat'in oyları dağılır - izle

Etyen Mahçupyan: Cemaatin oyları dağılır - izle

Esra Elönü’nün hazırlayıp sunduğu Arafta Sorular programına konuk olan Zaman Gazetesi Yazarı Etyen Mahçupyan, Fethullah Gülen’in yerel seçimlerde kullanılacak oylarla alakalı bir şey söylemediği takdirde, Cemaat’in %25’inin CHP’ye oy vereceğini belirtti. Mahçupyan, ‘‘Cemaat ile CHP arasında bir yakınlaşma var. Bu yakınlaşmanın CHP tarafından siyasallaştırma potansiyeli var. Ama cemaat tarafından bu potansiyel kullanılacak mı kullanılmayacak mı bilmiyoruz. Hizmet Hareketi’nin tamamen serbest kalması durumunda, yani Fethullah Gülen bir şey demezse ancak %25’inin CHP’ye gideceğini düşünüyorum. Diğer %25’i yine AK Parti’ye gider, %25’i oy vermez, yani oylar dağılır’’ dedi.

‘‘Cemaat, yargı ve polis içinde kendisine siyasi bir misyon biçiyor’’

Zaman Gazetesi’nin güçlü kalemlerinden olan Mahçupyan programda ayrıca, Cemaat’in yargı ve polis içerisinde yapılandığını vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu: ‘‘Kimin üye kimin üye olmadığının belli olmadığını düşünürsek herhangi bir insanın cemaate yakın veya kendini içinde sunma şansını gözden kaçırmamak lazım. Böyle bir ortamda yargı ve polisin içinde bir yapılanmanın kendisine siyasi bir misyon biçerek davranmaya çalıştığını gözlemliyoruz. Bu tüm cemaati ne kadar tanımlar? bu açık uçlu bir soru.’’

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir