taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7651
Euro
7.374
Altın
1653.1
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.45
Bitcoin
49884.93

Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi artış gösterdi

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) yayınladığı verilere göre, bu yılın ekim ayında mevsimsellikten arındırılmış inşaat üretimi eylül ayına göre Euro Bölgesi ve AB’de artış kaydetti.


Whatsapp ile paylaş

Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi artış gösterdi

WERV

Euro Bölgesi’nde inşaat üretimi ekimde yüzde 1,3 ve 28 üyeli AB’de de yüzde 0,4 arttı. Söz konusu oran yıllık bazda ise Euro Bölgesi’nde yüzde 1,4 ve AB’de de yüzde 1,5 yükseldi, inşaat üretimi eylülde Euro Bölgesi’nde yüzde 1,4, AB’de de yüzde 1,5 artmıştı.

EN FAZLA ARTIŞ MACARİSTAN'DA

İnşaat üretiminde aylık bazda en fazla artış sırasıyla Macaristan, İtalya ve Hollanda’da gerçekleşirken, en fazla azalış ise sırasıyla Romanya ve İngiltere’de belirlendi. Euro Bölgesi’nde inşaat üretimi sektöründe yıllık bazdaki artış ise yüzde 1,8 artan inşaat üretimi ve yüzde 0,4 yükselen inşaat mühendisliğinden kaynaklandı. AB’de ise söz konusu oranın yükselmesinde yüzde 2,3 artan inşaat üretimi etkili olurken, inşaat mühendisliği yüzde 1,5 geriledi. Söz konusu oranda yıllık bazda en fazla artış sırasıyla Macaristan, ispanya ve İsveç’te gerçekleşirken, en fazla azalış ise Romanya, Portekiz, İtalya ve Slovakya'da ölçüldü.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir