taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5822
Euro
7.2713
Altın
1622.28
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.123
Bitcoin
41979.1
fuzulev

!f İstanbul’dan Boyhood sürprizi

!f İstanbul kapanışını filmi Richard Linklater'ın 12 yıllık fimi 'Boyhood/Çocukluk', ile yapacak.


Whatsapp ile paylaş

!f İstanbul’dan Boyhood sürprizi

!f İstanbul’dan Boyhood sürprizi

Richard Linklater'ın 12 yıla yayılan çekim sürecinde oyuncularını yaşlanırken ve büyürken çektiği, eşi benzeri olmayan başyapıtı 'Boyhood/Çocukluk', Altın Ayı için yarışacağı Berlinale'den hemen sonra ilk kez !f İstanbul'da!

ÇEKİMLERİ 12 YILDIR SÜRÜYOR

Before Sunrise, Before Sunset ve Before Sunset'ten oluşan üçlemesiyle sinemaseverlerin gönlünde taht kuran Richard Linklater'ın, 2002 yılından beri her sene 4 oyuncusuyla buluşarak çektiği 'Çocukluk', sinema tarihinde eşi benzeri olmayan, muazzam bir proje! Ellar Coltrane'in canlandırdığı Mason adlı bir çocuğun ilk okul yıllarından koleje girmesine kadar olan süreçteki büyümesine tanıklık ettiğimiz film, onun bir yandan boşanmış anne ve babasıyla yaşadıklarına odaklanırken, bir yandan da Linklater'in kendi kızı Lorelei Linklater'ın canlandırdığı sinir bozucu kız kardeşi Samantha ile olan ilişkisine dikkat kesiliyor. Mason'a çocukluktan ergenliğe geçişteki 12 yıllık yolculuğunda eşlik ettiğimiz 'Çocukluk'; bize hiç çaktırmadan deneyimin, büyümenin, değişen ve kaçan anların benzersizliğini anımsatıyor.

Gerçek anlamda büyüme ve yaşlanmanın da filmin sürecine dahil olduğu bu eşsiz ve epik büyüme hikâyesi, Coltrane'le birlikte onun anne ve babasını oynayan Patricia Arquette ve Ethan Hawke'ın geçirdikleri fiziksel/psikolojik değişimin eşliğinde kayıp zamanın izinde büyüleyici bir yolculuğa dönüşüyor.

Çocukluk, 23 Şubat Pazar günü 22:00'de Cinemaximum'da gösterilecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir