taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9181
6.5588
1560.81
122619.77
296.928
51311.38

Facebook canlı yayınlara kısıtlama getirme kararı aldı

Facebook, canlı yayınlarda toplum kurallarını ihlal eden hesapları geçici süreyle yasaklayacağını duyurdu.

AA | 15.05.2019 - 11:48..
Whatsapp ile paylaş

Kullanıcı sayısı milyarlarla ifade edilen sosyal medya sitesi Facebook, yalan haber yayılan platformların başında geliyor. Açılan birçok sahte hesap veya sayfalarla sahte haber üretip platformda ayrıca kurallara aykırı birçok yayın yapılıyor.

Facebook, Yeni Zelanda'da gerçekleştirilen katliam sonrası, kuralları ihlal eden canlı yayınları yasaklama kararı aldı.

Facebook'un canlı yayınlarla ilgili bu önlemi, mart ayında Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde Nur ve Linwood camilerine yönelik gerçekleştirilen ve 51 kişinin hayatını kaybettiği saldırının failinin, saldırıyı Facebook üzerinden canlı yayınlaması sonrası aldığı belirtildi.

facebook

İHLAL EDEN CANLI YAYIN YAPAMAYACAK

Facebook yetkilisi Guy Rosen, kişisel blogunda paylaştığı yazıda, belirli toplum kurallarını ihlal eden kullanıcıların Facebook'un canlı yayın özelliğini kullanmalarının geçici süreyle engelleneceğini açıkladı.

DİĞER HİZMETLER DE ENGELLENECEK

Rosen, canlı yayın yapması yasaklanan kullanıcıların, reklam oluşturmak gibi Facebook'un diğer hizmetlerinden de engelleneceğini belirterek, "Bugünden itibaren canlı yayınla ilgili kurallarımızı sıkılaştırıyoruz. Örneğin, terörist bir grubun açıklamasını paylaşan bir kullanıcının canlı yayın yapması derhal engellenecek." ifadelerini kullandı.

Facebook'un ayrıca, video ve canlı yayınlardaki kötü amaçlı kullanımı engellemek amacıyla daha iyi video yakalama teknolojisi geliştirmek için 7,5 milyon dolar yatırım yaptığı belirtiliyor.

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir