taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5738
Euro
7.2603
Altın
1614.53
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.278
Bitcoin
41839.75
fuzulev

Fatih Hilmioğlu serbest bırakıldı

Anayasa Mahkemesi'nin tahliye kararı verdiği Fatih Hilmioğlu, Silivri Cezaevi'nden serbest bırakıldı.


Whatsapp ile paylaş

Fatih Hilmioğlu serbest bırakıldı

Fatih Hilmioğlu serbest bırakıldı

Anayasa Mahkemesi'nin tahliye kararı verdiği Ergenekon tutuklusu Fatih Hilmioğlu, Silivri Cezaevi'nden serbest bırakıldı. Fatih Hilmioğlu, serbest kaldıktan sonra yaptığı konuşmada AYM Başkanı ve üyelerine teşekkür etti.

"BENDEN DAHA AĞIR HASTALAR VAR"

Ardından şunları söyledi:

Ergenekon Davası'ndan 5 yıldır tutukluyum Tahliyem Anayasa Mahkemesi kararıyla gerçekleşti. Eğer tahliyem uzun tutukluluk nedeniyle gerçekleştiyse benden daha uzun süre içeride olanlar var. Eğer sağlık sorunlarım nedeniyle gerçekleştiyse benden daha ağır insanlar var.

"BU DAVA BİR KUMPASTIR"

Mahkeme Başkanı bugün olsa ben bu iddianameyi kabul etmezdim dedi. Bu davadan yargılanlar bu davanın bir kumpas olduğunu ortada bir örgüt olmadığını defalarca söylediler. Nihayet sayın Başbakan ve diğer hükümet üyeleri tarafından devlet içindeki bir çete tarafından yapıldığını, ve yüzlerce insanın cezaevinde olduğunu ifade ettiler.

"BU İFADELERDEN SONRA DAVA DÜŞMÜŞTÜR"

Bu ifadelerden sonra bu davalar düşmüştür, ne Ergenekon diye bir örgüt vardır ne de darbe teşebbüsü vardır. Ortada bir örgüt varsa bunun başı kimdir? Başı yok, Kanaryaseverler derneğinin bile başkanı var ama örgüt yok.

Ben Ankara'da yaşıyorum, ankara'ya gideceğim. İnanın Danıştay saldırısını gerçekleştirenler ve Cumhuriyet gazetesini bombalayanların dışında bu davadaki herkes suçsuz.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir