taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7424
Euro
7.3384
Altın
1662.32
Borsa
94356.58
Gram Altın
360.856
Bitcoin
49227.44

Fazla mesai ücreti tasarısı Başbakanlık'ta

Büro Memur-Sen’in toplu sözleşme kazanımları arasında yer alan fazla mesai ücreti ve servis hizmetiyle ilgili Maliye Bakanlığı yaptığı çalışmayı tamamladı. Fazla mesai ücreti konusunda yapılan çalışma, tasarı halinde Başbakanlığa gönderildi.


Whatsapp ile paylaş

Fazla mesai ücreti tasarısı Başbakanlık'ta

Fazla mesai ücreti tasarısı Başbakanlık'ta

Bütçesinde servis ödeneği bulunan kurumlar ihaleye çıkabilecek, ödeneği olmayan kurumlar ise Maliye Bakanlığı’na başvurarak ödenek alabilecek.

KAMU ÇALIŞANLARINA SEVİNDİRİCİ HABER

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’ın Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal ile yaptığı görüşmeden kamu çalışanlarını sevindirecek haberler çıktı. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, Genel Eğitim Sekreteri İdris Maden ve Ankara 8 Nolu Şube Başkanı İlhami Yücel ile birlikte Maliye Bakanlığı Müsteşarı Ağbal’ı ziyaret etti. Genel Başkan Yusuf Yazgan, geçtiğimiz yıl yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde elde ettikleri fazla mesai ücretlerinin ödenmesi ve kamu çalışanlarının servis hizmetinden yararlandırılması kazanımlarının biran önce hayata geçirilmesini istedi.

'FAZLA MESAİ ÜCRETLERİNİN ÖDENMESİ KARARI'

Yazgan, “666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kaldırılan fazla mesai ücretlerinin yeniden ödenmesini toplu sözleşme görüşmelerine taşıdık. Görüşmelerde, Adalet Bakanlığı çalışanlarımıza fazla mesai ücretlerinin ödenmesini karara bağladık. Diğer yandan IMF ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde 13 yıl önce kaldırılan servis hizmetini toplu sözleşmede geri aldık. Toplu sözleşmede imza altına aldığımız kazanımlar, kamu çalışanlarımızın 2014 ve 2015 yıllarını ilgilendiriyor. Bunun için kazanımlarımız biran önce hayata geçirilmelidir” dedi.

ÖDENEĞİ OLMAYAN KURUMLAR ÖDENEK ALACAK

Bunun üzerine Maliye Bakanlığı Müsteşarı Ağbal, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi ve servis hizmetiyle ilgili bakanlık olarak yaptıkları çalışmayı bitirdiklerini söyledi. Ağbal, fazla mesai ücretleriyle ilgili çalışmanın tasarı halinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na, oradan da Başbakanlığa gönderildiğini açıkladı. Bütçesinde servis hizmeti ödeneği bulunan kurumların ihaleye çıkabileceğini belirten Ağbal, ödeneği olmayan kurumların ise Maliye Bakanlığı’ndan ödenek alarak servis hizmetini kurumlarındaki çalışanlara verebileceğini kaydetti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir