taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6437
Euro
7.2925
Altın
1597.14
Borsa
88670.41
Gram Altın
340.81
Bitcoin
41964.35

Fehmi Koru'dan Gülen'e çağrı

Katıldığı programda paralel yapı değerlendirmesi yapan Fehmi Koru, devamında "Hocaefendi'nin dönüp kendi cemaatine eğer böyle davrananlar varsa bunlar bu davranışlarından vazgeçsinler demesi lazım." ifadelerini kullandı.


Whatsapp ile paylaş
Fehmi Koru'dan Gülen'e çağrı

Fehmi Koru'dan Gülen'e çağrı

Kanal 7'de Tümer Doğru'nun sorularını yanıtlayan usta gazeteci Fehmi Koru, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

'DEVLET KULLANILARAK ÖZEL HAYAT İFŞA EDİLİYOR'

Koru, paralel yapıyla ilgili; "Bir defa özel hayata birilerinin burnunu sokması doğru bir şey değil, ister bürokrat olsun ister normal bir vatandaş olsun özel hayatının böyle ifşa edilmesi doğru değil. Türkiye'de böyle bir sorun var bu insanlar devletin malzemelerini kullanarak yani devleti kullanarak bu iş yapılıyor ve bu işin anayasaya aykırı olduğu bilinerek yapılıyorsa ki emareler bunu gösteriyor, bu durumda bu kişilerin görevden uzaklaştırılmaları elbette doğrudur" dedi.

'CUMHURBAŞKANI ZATEN GÖREVİNİ YAPIYOR'

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın Hükümet-Cemaat gerginliğine ilişkin Cumhurbaşkanı'nı göreve davet etmesine de değindi. "TGV Cumhurbaşkanı Gül'ü göreve çağrıyor ama Cumhurbaşkanı zaten görevini yapıyor. Bu insanlar amirlerine haber vermeden bazı işler yapıyor, bu TGV'nin yetkisi varsa bu insanlara bu işleri bırakmaları için çağrıda bulunsunlar." dedi.

Fehmi Koru'dan Gülen'e çağrı - izle

GÜLEN'E ÇAĞRI

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın bu insanlar üzerinde bir etkisi varsa, ki olduğu söyleniyor. Varsa onların açıklama yaparak bırakın bu tür davranışları demesi lazım. Hatta daha da ileri giderek söylüyorum. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin kendisini seven, bağlılık hisseden insanlara; çünkü böyle bir yaygın kanat var. En başta onun bunu söylemesi lazım. Dönüp, sakın böyle bir şey yapmayın demesi lazım ki. Meşhur oldu artık. Benim Amerika'dan kendisinde Cumhurbaşkanı'na getirdiğim mektupta da aslında öyle insanların varlığını doğru bulmadığını kendisi de söylüyor. Demek ki hem vakfın, hem de onursal başkanı olan Hocaefendi'nin dönüp kendi cemaatine eğer böyle davrananlar varsa bunlar bu davranışlarından vazgeçsinler demesi lazım. 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir