taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Ferzan Özpetek: Kıvanç oyuncu doğmuş

Ferzan Özpetek, çekeceği İstanbul filminde oynatmak istediği Kıvanç Tatlıtuğ'a övgüler yağdırdı.

06.02.2014 - 09:15..
Whatsapp ile paylaş

Ferzan Özpetek: Kıvanç oyuncu doğmuş

İtalya'da yaşayan yönetmen Ferzan Özpetek, hem ilk romanı "İstanbul Kırmızısı"nı tanıtmak hem de yeni filmi "Kemerlerinizi Bağlayın"ı anlatmak için NTV'de yayınlanan "Gece Gündüz" programına konuk oldu.

"BEN İSTANBUL'DAN KOPAMADIM"

Kitabında annesini ziyaret etmek için İtalya'dan Türkiye'ye gelen bir yönetmenin hikâyesini anlattığını söyleyen Özpetek, "Roman otobiyografik öğeler taşıyor mu?" sorusuna şöyle yanıt verdi: "Ben İstanbul'dan hiç kopmadım, kopamadım aslında. Doğdunuz şehri her zaman içinizde taşıyorsunuz. Romanda, İtalyalı bir yönetmenin Kalamış'a dönüşü var. İster istemez çocukluğunuzu hatırlıyorsunuz."

"SEZEN BENİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ"

Filmlerinde Sezen Aksu şarkılarına yer veren ünlü yönetmen, yeni filmi "Kemerlerinizi Bağlayın"da da bu kuralı bozmayacağını açıkladı: "Son filmimde onun en güzel şarkısı olacak. Oğlu Mithatcan'ın bir bestesi. Çok mutluyum. Sezen benim için çok kıymetli. Çok zor durumda olsam, Sezen'e telefon açıp 'Sana ihtiyacım var' desem, biliyorum ki iki eli kanda olsa gelir. Onun için ben de öyleyim."

"KIVANÇ OYUNCU OLARAK DOĞMUŞ"

Ferzan Özpetek, yayında çekmeyi planladığı İstanbul filminden de bahsetti: "Artık bir İstanbul filmi yapmamın zamanı geldi. Çok iyi oyuncularımız var. Kıvanç Tatlıtuğ'un değişimini görüyorum. İnsan oyuncu olarak doğuyor, ressam olarak doğuyor, buna inanıyorum. Bence Kıvanç da kesinlikle oyuncu olarak doğmuş. Kenan İmirzalıoğlu'nu da çok beğeniyorum. Cem Yılmaz'ı biliyorsunuz, birlikte de çalıştık. Ama İstanbul'da çekeceğim filmde oyuncu seçerken zorlanacağım, çünkü ben deneme çekimi yapmıyorum.

Oyuncularımı onlarla konuşarak seçiyorum. Oyuncunun bana verdiği duygu çok önemli. 'Hamam' ve 'Harem Suare'den sonra çok zaman geçti. İstanbul'un şu zamanlarını anlatmak da çok güzel olabilir."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir