taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Ferzan Özpetek’in 10. filmi görücüye çıktı

İtalya’da yaşayan Türk Yönetmen Özpetek’in 10. filmi 'Allacciate le Cinture-Kemerlerinizi Bağlayınız'ın tanıtımı Roma’da yapıldı.


Whatsapp ile paylaş

Ferzan Özpetek’in 10. filmi görücüye çıktı

Ferzan Özpetek’in 10. filmi görücüye çıktı

Hamam, Harem Suare, Cahil Periler, Karşı Pencere, Kutsal Yürek, Bir Ömür Yetmez, Mükemmel Bir Gün, Serseri Mayınlar ve Şahane Misafir gibi ses getiren filmlere imzasını atan yönetmen Ferzan Özpetek'in senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği 10. filmi "Allacciate le Cinture-Kemerlerinizi Bağlayınız"ın basın gösterimi Roma'daki Adriano sinemasında yapıldı.

Filminin tanıtımında Türk gazetecilere konuşan yönetmen Özpetek, 10. filmi "Kemerlerinizi Bağlayınız" ile kariyerindeki eser sayısında yuvarlak bir rakama ulaştığını belirterek, "İnsanın kendi filminden memnun olduğunu söylemesi çok zor ama ben memnunum" dedi.

'FİLM BİRAZ AĞLATIYOR'

İtalya'da komedi isteyen bir seyirci kitlesi olduğuna dikkati çeken Özpetek, şunları kaydetti:

"Film biraz ağlatıyor. Ağlatıyor derken, belirli kısımları kuvvetli şekilde ağlatıyor. Heyecanlandırıyor. Buradaki tanıtım şirketiyle görüşmelerimizde 'Aman ağlatan kısımlarını göstermeyelim, sadece komedi kısımlarını verelim' diye tartışma oldu. Şimdi onlar da yavaş yavaş sonuç almaya başlıyorlar çünkü film belirli eleştirmenlere gösteriliyor. Hepimiz memnunuz. Herkes komedi istiyor, bu komedi istenen dönemde ben komedi yapmadım."

Yeni filminin şarkıları arasında Türkiye'den biri Kürtçe olmak üzere iki şarkıya yer verdiğini belirten Özpetek, filmde önceki filmlerinde olduğu gibi bir Sezen Aksu eseri bulunmadığını ancak Aksu'nun oğlu Mithatcan Özer'in bir parçasına yer verdiğini söyledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir