taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7089
Euro
7.3462
Altın
1677
Borsa
96193.85
Gram Altın
362.065
Bitcoin
46485.9

Fethullah Gülen'in bedduası sosyal medyanın dilinde

17 Aralık operasyonunun ardından Fethullah Gülen'in "Allah evlerine ateşler salsın" bedduası ile sosyal medyada başlayan caps dalgası, Cemaat'in ve Fethullah Gülen'in itibarının ciddi anlamda zedelendiğini ortaya koydu.


Whatsapp ile paylaş
Fethullah Gülen'in bedduası sosyal medyanın dilinde

Fethullah Gülen'in bedduası sosyal medyanın dilinde

17 Aralık operasyonu ve sonrasında yaşanan operasyon girişimleri ile Fethullah Gülen'in hükümete yönelik yaptığı bedduanın yansımaları sosyal medyayı sallamaya devam ediyor.

"ALLAH EVLERİNE ATEŞLER SALSIN"

Özellikle Fethullah Gülen'in ellerini havaya kaldırarak yaptığı "Allah evlerine ateşler salsın" bedduası, çok sayıda capse ve videoya malzeme oldu. 

Sosyal medyada Fethullah Gülen capsleri

GÜLEN'İN SON AKŞAM YEMEĞİ

Bu capsler arasında en dikkat çekici olanı ise İsa'nın çarmıha gerilmeden önce havarileri ile yediği iddia edilen "son akşam yemeği"nin Fethullah Gülen uyarlaması... Fotoğrafta, son akşam yemeğindeki Gülen'in yanında CHP'nin İstanbul adayı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Cemaate yakınlığı ile bilinen;operasyon, gözaltı gibi gelişmeleri çok önceden twitter hesaplarından imalarla duyuran gazeteciler Emre Uslu ile Mehmet Baransu, dershane tartışmasının ardından Ak Parti'den istifa eden Hakan Şükür de yer alıyor. 

Fethullah Gülen'in bedduası sosyal medyanın dilinde

CEMAAT İTİBAR KAYBETTİ

Operasyon girişimleri ile hükümete itibar kaybı yaşatmayı hedefleyen Cemaat, Fethullah Gülen'in bedduası ile ters köşe oldu. Mensupları tarafından hizmet hareketi olarak tanımlanan Cemaat, yaşanan son olaylarla birlikte itibar kaybı yaşadı. Türkiye'nin diline düşen beddualar ise Fethullah Gülen'in "Hocaefendi" imajını ciddi anlamda zedeledi. 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir