taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.512

FETÖ'ye Kazakistan darbesi

FETÖ ile bağlantısı bulunan Kazak-Türk Eğitim Vakfı'na bağlı okulların bir ay içerisinde denetleneceği açıklandı.

AA | 20.08.2016 - 15:26..

d

Kazakistan Eğitim ve Bilim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bakanlık ve ilgili başka kurum yetkililerinden oluşan çalışma grubu tarafından KATEV’e bağlı okullarda incelenmesi gereken konulara ilişkin liste hazırlandığını açıkladı.

KARAR VERİLECEK

Açıklamada, çalışma grubunun 30 gün içerisinde yapacağı denetleme sürecinde okulların yerel eğitim kanununa uygunluğu, faaliyetleri ve kurumlara lisans verilmesine ilişkin koşulları karşılayıp karşılamadıklarının kontrol edileceği, denetleme sonucuna göre okulların kanunlara uygun olup olmadığına ilişkin karar verileceği ifade edildi.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, 5 Ağustos’ta Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ortak basın toplantısında, Türkiye karşıtı faaliyetlerde bulunanları desteklemeyeceklerini belirterek, iki ülkenin eğitim bakanlıkları tarafından ortak komisyon oluşturulacağını ve KATEV'e bağlı okullarının kontrol edileceğini belirtmişti. Kazakistan’da FETÖ bağlantılı KATEV bünyesinde çok sayıda okul bulunuyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)