taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9175
6.642
1337.74
90787.01
254.663

Fiat Crysler’den Renault’ya birleşme teklifi

Fiat Crysler Automobiles pazartesi günü, Fransız Renault’ya resmi bir birleşme önerisi sundu.

AA | 27.05.2019 - 10:23..
Whatsapp ile paylaş
Fiat Crysler’den Renault’ya birleşme teklifi

İki dev otomobil firması güçlerini birleştirmeye hazırlanıyor...

Otomobil sektörünün önde gelen üreticilerinden, merkezi Fransa'da bulunan Groupe Renault, merkezi İtalya'da olan Fiat Chrysler'den "birleşme teklifi" aldığını açıkladı.

Groupe Renault'tan yapılan açıklamada, Fiat Chrysler'in, Renault ile birleşmek için teklif götürdüğü belirtildi.

TEKLİF TEYİT EDİLDİ

Açıklamada, "Groupe Renault, Fiat Chrysler Automobiles'dan (FCA), iki şirketin olası yüzde 50-50 payla birleşmesi için bir teklif aldığını teyit eder." ifadesi kullanıldı. Renault Yönetim Kurulu'nun bu sabah toplanarak teklifi değerlendireceği aktarılan açıklamada, toplantıdan sonra gerekli basın açıklamasının yapılacağı kaydedildi.

Fiat Crysler’den Renault’ya birleşme teklifi

RENAULT GEÇEN SENE SATIŞ REKORU KIRDI

Açıklamada, Renault'un 1898'den beri otomotiv üretimi yaptığı, geçen yıl 134 ülkede 3,9 milyon araç sattığı ve şirketin 36 üretim tesisi, 12 bin 700 satış noktası ve 180 binden fazla çalışanı olduğu bildirildi.

HİÇBİR FABRİKA KAPANMAYACAK

Fiat Chrysler'den yapılan açıklamada da Renault Grubu'na birleşme teklifi sunulduğu, ortaklıkta her iki şirketin yüzde 50 paya sahip olacağı belirtildi.

Ortaklıkta, dengeli bir yönetim yapısı ve yönetim kurulunun çoğunluğunun bağımsız olacağı vurgulanan açıklamada, Renault ile birleşme sonrası 8,7 milyon araç satışıyla dünyanın üçüncü büyük otomobil üreticisinin oluşacağı kaydedildi.

Fiat Crysler’den Renault’ya birleşme teklifi

İKİ ŞİRKETİN TÜRKİYE'DE FABRİKASI VAR

Açıklamada, birleşme sonucu hiçbir fabrikanın kapanmayacağı belirtilerek, birleşme ile oluşacak yeni şirketin hisselerinin Milan, Paris ve New York'ta işlem göreceği bildirildi.

FCA, ABD başta olmak üzere Kuzey Amerika bölgesinde güçlü konumda bulunurken, Renault'un bu bölgede hiçbir şekilde varlık göstermemesi dikkati çekiyordu. Her iki şirketin de Türkiye'de fabrikaları bulunuyor.

Fiat Crysler’den Renault’ya birleşme teklifi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir