taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5783
Euro
7.2505
Altın
1619.24
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.018
Bitcoin
41857.54
fuzulev

Filistin'in kadın komandoları

Filistin'de "Özel Kuvvetler" birimine iki ay önce seçilen beş kadın Filistinli komando Filistinlilerin gurur kaynağı oldu.


Whatsapp ile paylaş

Filistin'in kadın komandoları

Filistin'in askeri gücüne bağlı olarak rehine kurtarma, VIP koruma, sızma ve özel operasyonlarda değerlendirilmek üzere iki yıl önce kurulan "Özel Kuvvetler" birimine katılan beş kadın Filistinli asker, erkek meslektaşları içinde gösterdikleri başarıyla öne çıkıyor.

Filistin'in kadın komandoları

2012 yılında kurulan ve Filistin'in Eriha kentinde konuşlanan 131 kişilik özel birliğin tüm teçhizatları ABD tarafından karşılanıyor. "Özel kuvvetlerin" günlük hayatları 4 saat süren yoğun tatbikatlarla geçiyor. Birim, oluşturulmasının ardından Ürdün, Cezayir ve Fransa'da çok sayıda kurtarma ve özel operasyon eğitimi almış.

FİLİSTİN'İN NİNJALARI

Filistin'in kadın komandoları

Birliğin tüm üyeleri çok iyi derece hafif ve ağır ateşli silahları kullanabilme kabiliyetine sahip. Birliğe geçen hafta katılan yaşları 19 ile 23 arasında değişen beş kadın Filistinli komandonun ise ellerinden düşürmedikleri Kalaşnikof tüfekleri ve siyahlar içindeki "ninjaları" andıran kıyafetleriyle erkek meslektaşları arasında kadın olduklarını fark etmek oldukça güç.

Filistin'in kadın komandoları

Özel kuvvetlerin teknik altyapı desteği ABD tarafından sağlandığı için, birliğin Eriha'da bulunan kampüsü içindeki ekipmanların elbiselerden, araçlara kadar tamamının ABD menşeli olması dikkati çekiyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir