taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7089
Euro
7.3462
Altın
1677
Borsa
96193.85
Gram Altın
362.065
Bitcoin
46485.9

Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışma

Yahudi yerleşimcilerin Nablus'ta Hazreti Yusuf'un kabri olarak bilinen türbeye baskın düzenlemesi üzerine Filistinlilerle İsrail askerleri arasında çatışma çıktı


Whatsapp ile paylaş

Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışma

Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışma

Batı Şeria'nin Nablus kentinde, Hazreti Yusuf'un kabri olarak kabul edilen türbeye, Yahudi yerleşimcilerin İsrail askerlerinin himayesinde girerek dini ritüeller yapması üzerine İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çatışma çıktığı bildirildi.

ÇATIŞMA YAŞANDI

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, ziyarete gelen Yahudi yerleşimcilerin otobüslerine protestocu Filistinlilerin taş atması üzerine Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada, İsrail askerlerinin protestocuları dağıtmak için plastik mermi, ses bombası ve göz yaşartıcı gaz bombası kullandığı belirtildi.Çatışmada ölen ya da yaralanan olup olmadığı konusunda bilgi verilmedi.

1967'DEN BERİ ZİYARET EDİLİYOR

 Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan türbe, Yahudiler tarafından kutsal sayılarak, 1967'deki İsrail işgalinden beri ziyaret ediliyor. Ancak arkeologlar, söz konusu kabrin sadece birkaç asır geçmişinin olduğunu belirterek, bu inancın doğru olamayacağını kaydediyor. Türbenin, Yusuf ed-Duveykat isimli bir müslümana ait olduğu ileri sürülüyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir