taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3272
6.1049
1222.5665
94570.9
209.332

Fitch Ratings Venezuela'nın kredi notunu düşürdü

Fitch Ratings, Venezuela'nın kredi notunu temerrüt ihtimalini gerekçe göstererek 'CCC'den 'CC'ye indirdi

AA | 31.08.2017 - 07:25..

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'tan yapılan yazılı açıklamada, Venezuela'nın kredi notunun temerrüde düşme ihtimalinin yükseldiği gerekçesiyle 'CCC'den 'CC' ye indirildiği bildirildi.

ABD YAPTIRIMLARI GEREKÇE GÖSTERİLDİ

Not indirimine, "Venezuala hükümetinin temerrüde düşmesinin, ABD yönetiminin 25 Ağustos'ta uygulamaya başladığı ek ekonomik yaptırımlar nedeniyle muhtemel hale gelmesi" gerekçe gösterildi.

Fitch Ratings Venezuela'nın kredi notunu düşürdü

Yeni yaptırımların ABD'de faaliyet gösteren finans kuruluşlarının, Venezuela hükümeti veya kamu kontrolündeki petrol şirketi PDVSA'yla ilişki kurmasını yasakladığı kaydedilen açıklamada, yaptırımların ülkedeki likidite açığını büyüteceğine işaret edildi.

Fitch Ratings Venezuela'nın kredi notunu düşürdü

"SİYASİ BELİRSİZLİK, KRİZİ GÜÇLENDİREBİLİR"

Ayrıca, Venezuela'daki siyasi ortamın ve komşularla ilişkilerin, Kurucu Meclisin kurulmasının ardından kötüleştiği belirtilirken, "Bu sürecin sonuçları, ABD'nin yaptırımlarıyla birlikte ülkedeki siyasi belirsizlikleri derinleştirebilir, ekonomik krizi güçlendirebilir, siyasi kutuplaşmayı artırabilir ve toplumsal gerilimi tırmandırabilir" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Fitch analistlerinin geçen sene yüzde 18,6 daralan ülke ekonomisinin bu yıl yüzde 5,5 daha küçülmesinin beklediğini vurgulandı.

Fitch Ratings'in reyting çizelgesinde 'BBB-' ve altındaki notlar, "yatırım yapılamaz" ya da "çöp" seviye olarak değerlendiriliyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir