taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.32065
6.0339
1328.45
103185.7
227.279

Fitch'ten Türkiye açıklaması

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türk ekonomisindeki iyileşmenin giderek daha güç hale geldiğini açıkladı.

11.09.2014 - 09:50..
Whatsapp ile paylaş

fitch

Fitch bugün Türkiye Konferansı'nı gerçekleştiriyor. Kurumdan Türk ekonomisine yönelik açıklamalar geldi. Açıklamada, Türkiye ekonomisindeki yeniden dengelenmenin giderek daha güç bir hale geldiği ifade edildi.

"KREDİ BÜYÜMESİNDEKİ YAVAŞLAMA HIZ KESTİ"

Açıklamanın devamında, "Kredi büyümesindeki yavaşlama hız kesti, faiz indirimleri bu trendi tersine çevirebilir; TCMB araştırmaları da cari açığın kredi büyümesine duyarlı olduğunu gösteriyor. Gelecek yılki parlamento seçimleri öncesinde ekonomide popülizm bir risk oluşturuyor. Ancak hükümetin deneyimli ekonomi takımı görevine devam ediyor, ilk yarı bütçe sonuçları mali disiplinin korunduğunu gösteriyor" denildi.

"MERKEZ BANKASI ÜZERİNDEKİ BASKI ARTABİLİR"

Fitch, Merkez Bankası üzerinde faiz indirimi baskısının devam ettiğine işaret etti. Açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası üzerinde faiz indirimi için siyasi baskının azaldığına dair bir işaret yok. İkinci çeyrek büyüme verisinin ardından bu baskının artabileceğini düşünüyoruz” ifadelerine yer verildi.

TÜRKİYE KONFERANSI

Fitch İstanbul'da "Türkiye: Daha fazla zorluklar yolda" başlıklı konferans düzenliyor. Konferansta Türkiye'nin makroekonomik ve siyasi görünümü ele alınacak. Toplantıya Merkez Bankası Başkan yardımcılarından Turalay Kenç de katılıyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir