taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7708
Euro
7.3243
Altın
1661.23
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.963
Bitcoin
49375.27

Flappy Bird oyununun artık adı bile yasak

Kısa sürede dünyada çok ses getiren ve geliştiricisi tarafından yayından kaldırılan Flappy Bird’ün isim kullanımına da yasak geldi.


Whatsapp ile paylaş

Flappy Bird oyununun artık adı bile yasak

Flappy Bird oyununun artık adı bile yasak

Flappy Bird'ün hızla yükselişe geçtiği ve kullanıcılar arasında hızla yayıldığı günlerde yayından kaldırılması fırsatçılar için de bulunmaz bir kapı oldu. Flappy Bird oyununa benzer oyunlar geliştirip uygulama mağazalarına koyan geliştiriciler böylece hem 8 bit grafiklerle çok da yorulmadan para kazanmanın yolunu bulurken, diğer yandan da Flappy Bird etkisinin devam ettiği bugünlerde bundan faydalanmak istiyorlar.

Fırsatçıların pek çoğu ise orijinal oyunun bir benzerini yapsa da, kimileri de Flappy ile başlayan oyunlarıyla dikkat çekiyor. Böylece kullanıcıların hem kolayca oyunu indirmeleri sağlanıyor hem de kısa sürede uygulama mağazasında tepeye yerleşiyorlar. Bu anlamda Flappy ismini taşıyan bazı oyunların şu sıralar en çok indirilen uygulamalar listesinde olması da tesadüf değil.

FLAPPY ADINA YASAK GELDİ

Bunun farkında olan Apple ve Google ise ortak hareket ederek Flappy ismini taşıyan uygulamaların mağazaya girişine yasak getirdi. Son olarak Flappy Dragon ismini taşıyan oyunun yayınlanma talebini reddeden Apple böylece bu fırsatçılığı da ortadan kaldırmayı hedefliyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir