taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.39935
6.1157
1210.315
93682.53
209.628

Ford Otosan eylemdeki işçilerle bir daha görüşmeyecek

Ford Otosan Gölcük Fabrikası’nda yaklaşık 200 işçi işbaşı yapmadı. Yönetim, işçilerle bir daha görüşmeyeceklerini duyurdu.

02.06.2015 - 15:32..

v

Bursa’daki bazı otomotiv fabrikalarında başladıktan kısa süre sonra bir grup işçinin işi bırakarak eyleme geçtiği Ford Otosan Gölcük Fabrikası’nda yaklaşık 200 işçi işbaşı yapmadı.

Ford Otosan’dan bugün yapılan açıklamada 28 Mayıs’ta Gölcük’te, 30 Mayıs’ta da Eskişehir İnönü Fabrikası’nda Genel Müdür Haydar Yenigün ve yöneticilerle birlikte eylemdeki çalışanlarla gerekli görüşme ve bilgilendirmelerin yapıldığı, bundan böyle onlarla görüşme yapılmayacağı duyuruldu. Ford Otosan A.Ş.den bugün öğlen saatlerinde yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"TARAFIMIZCA HAYRETLE KARŞILANMAKTA"

"Ford Otosan olarak, son dönemde yaşanan iş bırakma eylemleri ile ilgili 25 Mayıs 2015 tarihinde ekli duyuruyu paylaşmış olup, Genel Müdürümüz Sayın Haydar Yenigün ve ilgili yönetim ekipleri 28 Mayıs tarihinde Gölcük’te, 30 Mayıs tarihinde de İnönü’de alan ziyaretlerini gerçekleştirmiş, eylem gerçekleştiren çalışanlara yerinde bilgilendirmelerde bulunmuşlardır. Bunun akabinde de görüşmeler sonlandırılmıştır. Bu kapsamda, pek çok açıklamada bulunmamıza karşın; sözcü olduğu iddia edilen gruplar tarafından halen şirketimizden yeni açıklama beklendiği yönünde haberler kamuoyuna yansımakta olup, çıkan bu haberler tarafımızca hayretle karşılanmaktadır. Bununla birlikte, sosyal medyada ve çalışanlar arasında halihazırda yayılan konuşmalarda görüşmelerin devam ettiği ve yeniden görüşme yapılacağı yönünde duyumlar almaktayız. Kurumumuz adına bu tarz doğruluk payı olmayan ve söylenti esasıyla yayılan haberlere itibar edilmemesi yönünde sizleri bilgilendirmek isteriz."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)