taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8875
6.5784
1275.68
96142.18
241.506

Fotoğraf analiziyle parmak izi buldular

Bir kişiye ait, birden çok fotoğrafı analiz ederek parmak izini bulduklarını öne süren hacker'lar, bundan sonra parmak izi güvenliğini daha da sorgulanacak hale getirecekler.

30.12.2014 - 23:33..
Whatsapp ile paylaş

Fotoğraf analiziyle parmak izi buldular

Avrupa'nın en büyük hacker birliği olan Chaos Computer Club'ın Almanya'da düzenlediği 31. fuarında, yeni geliştirilen yöntemler tanıtıldı.

SAVUNMA BAKANI'NIN PARMAK İZİNİ ÇIKARDILAR

Sunum daha da etkileyici olsun diye, Almanya için önemli isimlerden biri olan Savunma Bakanı Ursula von der Leyen'in parmak izi çıkartıldı.

Peki parmak izi nasıl çıkartılıyor?

Standart bir kamera kullanılarak, biyometrik tanımlamanın yapılabileceğini belirten konuşmacı Krissler, bu yüzden politikacıların genelde halk içinde eldiven giydiğini savundu.

Krissler, Savunma Bakanı'nın parmak izini çıkarmak için VeriFinger adı verilen bir yazılım kullandıklarını açıkladı. Kullanılan fotoğrafın ise Ekim ayında Leyen'in katıldığı bir basın toplantısında çekildiği gözüküyor

PARMAK İZİ KULLANILAN TELEFONLAR VE KASALAR RİSK ALTINDA

Konuşmacı Krissler'e göre akıllı telefonlar ve kasalar için çok büyük bir tehdit oluşturmayacak olan buluş, diğer hacker'lar ve Starbug'a göre akıllı telefon ve kasaları da etkileyecek.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir