taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6903
6.3908
1422.34
99846.31
259.704

Fransa’da 24 saat grev ilan edildi

CGT, Sarı Yeleklilere destek için ülke genelinde 24 saat grev ilan etti.

İHA | 05.02.2019 - 22:42..
Whatsapp ile paylaş
Fransa’da 24 saat grev ilan edildi

Fransa Genel İş Sendikası (CGT), yeni yılın ilk grev çağrısında bulundu. Fransa’nın büyük şehirlerinde birçok miting düzenlendi. Ülke genelinde 160 farklı kent ve kasabada meydanlara inen Genel İş Sendikası üyeleri ile Sarı Yelekliler, başkent Paris’te birlikte yürüdü. Göstericiler, maaşların arttırılması ve vergilerin adil uygulanmasını istediklerini dile getirdi.

Fransa’da 24 saat grev ilan edildi

LİMANLARIN GİRİŞ VE ÇIKIŞLARI KAPATILDI

Genel İş Sendikası’nın 24 saatlik grev kararı almasının ardından Sarı Yelekliler, yine otoyollardaki kavşakları işgal edip uzun süre trafiğin kilitlenmesine neden oldu. Ayrıca, ülkenin ekonomideki can damarı durumundaki bazı limanların da giriş ve çıkışını kapatan Sarı Yelekliler ile Genel İş Sendikası üyeleri, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un istifasını istiyor.

Fransa’da 24 saat grev ilan edildi VİDEO

Fransa’da 24 saat grev ilan edildi

ANAYASA KOMİSYON BİNASINA GİRİLMEYE ÇALIŞILDI

Paris’te öğleden sonra yerel saat ile 14.00’de Paris Belediyesi önünde başlayan yürüyüş, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysee ve Ulusal Meclis'in yakınındaki Concord Meydanı’nda son buldu. Gösteri dolayısıyla, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysee’nin sokağı polis tarafından çelik perdeyle kapatılırken, gösteri güzergâhı üzerinde bazı iş yerleri tahrip edildi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir