taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7866
6.4017
1460.81
108869.14
271.801
43034.66

Fransa'da az alkışladılar diye salondan atıldılar

Fransa'da Fillon'un düzenlediği salon toplantısına katılan 3 kişi, "yeteri kadar alkışlamadığı" gerekçesiyle salondan atıldı.

AA | 15.04.2017 - 00:09..
Whatsapp ile paylaş
Fransa'da az alkışladılar diye salondan atıldılar

Fransa'da gelecek hafta yapılacak cumhurbaşkanı seçimi için adaylar son toplantılarını düzenlerken, seçim kampanyası ilginç olaylara da sahne oluyor.

Fransız basınında geniş yer alan haberlere göre, Fillon'un dün akşam Toulouse'da bulunan Zenith salonunda düzenlediği mitinge katılan 3 kişi, "yeteri kadar alkışlamadığı ve az heyecanlı oldukları" gerekçesiyle güvenlik görevlilerine şikayet edildi.

Fransa'da az alkışladılar diye salondan atıldılar

"AZ ALKIŞLADIK DİYE ATILDIK"

Gazetecilere açıklamada bulunan 3 vatandaş ise güvenlik ve organizasyon komitesi tarafından salonu terk etmelerinin istendiğini belirterek, "Bu karara gerekçe olarak ise az alkışlamamızın gösterildiği yanıtını aldık." dedi.

ZORLA SALONDAN ÇIKARILDILAR

Salondan güvenlik görevlilerinin zoruyla çıkarılan vatandaşların, olayı protesto etmek amacıyla içeride bulunan yakınlarına haber vererek tepki göstermelerini istediği belirtildi.

"BİLGİ EDİNMEK İÇİN GİTMİŞTİK"

Toplantıya Fillon hakkında bilgi edinmek için gittiklerini kabul eden vatandaşlar, "Alkışlamak zorunda olduğumuzu bilmiyorduk, sadece seçimler ve aday hakkında daha fazla bilgi edinmek istedik." şeklinde konuştu.

ORGANİZASYON YETKİLİLERİ OLAYI DOĞRULADI

France 3 kanalına açıklamada bulunan organizasyon yetkilileri olayı doğrulayarak, salondan çıkarılan kişilerin sessizce bir köşede durduğunu ve bu durumun şüphe yarattığını kaydetti.

Fransa'da az alkışladılar diye salondan atıldılar

Fransa'da sosyal medyanın gündemine yerleşen olay hakkında vatandaşlar, "Bundan böyle Fillon'un toplantısından atılmak istemiyorsanız mutlaka alkışlayın, mümkünse hızlı ve çok ses çıkararak..." şeklindeki mesajlarla yaşanan olayı kınadı.

Fransa'da cumhurbaşkanı seçimi 23 Nisan'da yapılacak. 11 adayın katıldığı seçimde salt çoğunluğun sağlanamaması durumunda, en çok oyu alan 2 aday 7 Mayıs'ta yapılacak ikinci tura katılacak.

Fransa'da az alkışladılar diye salondan atıldılar

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir