taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0775
6.824
1284.92
86072.28
251.137

Fransa'da polise karşı duran ayı

Başkent Paris'te beklenen "Cumartesi felaketine" karşı polisler teyakkuz halinde. Sokakları saran polislerin önüne "Ayılı duran adam" çıktı.

Haber Merkezi | 08.12.2018 - 11:42..
Whatsapp ile paylaş
Fransa'da polise karşı duran ayı

Önce Duran Kadın, şimdi de Ayılı Adam... Fransa "Sarı Yelekliler" eylemleri sembolleriyle devam ediyor. Geçtiğimiz hafta panzer karşısında duran kadın eylemlerin sembolü olurken, bugünkü eylemlerde yeni bir sembol daha çıktı.

Fransa'da polise karşı duran ayı

DURAN AYI

Champ-Elysee meydanı yoğun güvenlik önlemleriyle kuşatıldı ancak "Sarı Yelekliler" kanadında eylemler için hazırlıklar devam ediyor.

Fransa'da polise karşı duran ayı

Göstericiler polislerin arasından meydana gelirken, eylemin yeni bir sembolü daha ortaya çıktı. Elinde oyuncak ayı, sırtında Fransız bayrağı ile alana gelen bir gösterici dakikalar boyunca hareketsiz bir biçimde polislerin karşısında elini kaldırarak bekledi.

Bu duruş "Sarı Yelekliler" için yeni bir sembol daha kazandırdı.

Fransa'da polise karşı duran ayı

DURAN KADIN

Gezi'de, Duran Adam ve Kırmızılı Kadın adı altında provokasyonları pohpohlayan, arka çıkan Fransızların başına Duran Kadın geldi.

Göstericilerden biri Champ-Elysee meydanında polisleri ve hükümeti protesto ederken, alandan ayrılmayı reddeden kadın, panzerin önüne oturdu. Duran Kadın lakabı takılan gösterici eylemlerin yeni sembolü oldu.

Fransa'da gösteriler başladı VİDEO

Fransa'da polise karşı duran ayı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir