taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0775
6.824
1284.92
86072.28
251.137

Fransız askeri sokağa indi

Sarı Yelekliler'in bugün gerçekleştireceği gösteriler öncesinde Fransız askeri, Paris sokaklarında kuş uçurtmuyor.

Haber Merkezi | 23.03.2019 - 11:04..
Whatsapp ile paylaş
Fransız askeri sokağa indi

Fransa'da Sarı Yelekliler'in gösterileri, bu hafta da devam edecek. Ancak haftalardır devam eden protesto gösterilerinden sıkılan Fransız hükümeti, protestoların bu kadar uzamasından pek de memnun değil.

FRANSIZ HÜKÜMETİ KARAR ALDI

Fransız hükümeti; protestoların artık uzamaması için dün önce sokağa çıkma yasağı getirdi; ardından da 5 bin polis ve askerin sokağa ineceğini açıkladı. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de asker ve polisine 'vur emri' verdi.

Fransız askeri sokağa indi VİDEO

FRANSIZ ASKERİ İLK KEZ SOKAĞA İNDİ

Bugün ise Fransız askerinin sokağa indiği görüntüler ortaya çıktı. Ordunun hassas noktaları korumak adına harekete geçirilmesi, 1947 ve 1948’teki büyük grevlerden bu yana Fransa'da ilk kez yaşanıyor.

FRANSIZ ORDUSU 70 YIL SONRA İLK KEZ HALKIYLA KARŞI KARŞIYA

Fransız ordusunun 70 yıl sonra ilk kez kendi halkıyla karşı karşıya geleceği belirtiliyor. Alınan tedbirlere tepkiler ise giderek artıyor. Fransız internet gazetesi Mediapart, Cumhurbaşkanı Macron'u “sınırsız ve hafızasız” olarak nitelendirdiği haberinde “otoriter sersemlik” olarak algıladığı bu duruma tepki gösterdi.

Fransız askeri sokağa indi

FRANSA'DA YAŞANANLARA AB SESSİZ

Bu hafta Sarı Yelekliler'in protestosu, 19'uncu haftaya girecek. Haftalardır devam eden gösterilerde Fransız polisi, Sarı Yelekliler'e çok sert müdahalelerde bulunmuştu.

Gösterilerde 11 kişinin yaşamını yitirdiği, 2 binden fazla kişinin ise yaralandığı biliniyor. Tüm bu yaşananlara ise Avrupa Birliği'nin sessiz kalması dikkatlerden kaçmıyor.

Fransız askeri sokağa indi

Fransız askeri sokağa indi

Fransız askeri sokağa indi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir