taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.512

Fransız gazeteci tahliye edildi

Türkiye'de 26 Temmuz'dan bu yana tutuklu bulunan Fransız gazeteci Loup Bureau bugün görülen ilk duruşmasında tahliye edildi.

15.09.2017 - 17:22..

s

26 Temmuz günü Habur Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapmak isterken gözaltına alınan ve 2 Ağustos’ta “örgüte yardım ve yataklık ettiği” iddiasıyla tutuklanan Fransız gazeteci Loup Bureau, hakkında açılan davanın ilk duruşmasında tahliye edildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIMDAN TUTUKLANMIŞTI

50 gün kadar önce Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapmak isteyen Fransız uyruklu Laup Jean Rene Bureau, "terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak" suçundan tutuklanmıştı.

MACRON, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I ARAMIŞTI

Tutuklandıktan sonra Şırnak T Tipi Cezaevi’ne götürülen, aynı zamanda gazetecilik öğrencisi olan Loup Bureau için daha önce Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aramıştı.

Erdoğan’a “endişeli” olduğunu ileten Macron, Bureau’nun bir an önce ülkesine dönmesi talebini iletmişti.

TUTUKSUZ YARGILANACAK

Bugün Şırnak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmasında “örgüte yardım ve yataklık etmek” gerekçesiyle yargılanan Fransız gazeteci, yapılan savunmaların ardından tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)