taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7315
Euro
7.2892
Altın
1616.03
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.767
Bitcoin
45695.91

FSM Köprüsü'nde HGS-OGS ortak geçişi başladı

FSM Köprüsü'nde test süreci olarak HGS ve OGS birleştirilerek ortak geçiş dönemi başladı. Test sonuçlarına göre sistem Boğaziçi Köprüsü, Çamlıca ve Mahmutbey gişelerinde de uygulanabilecek.


Whatsapp ile paylaş

FSM Köprüsü'nde HGS-OGS ortak geçişi başladı

FSM Köprüsü'nde HGS-OGS ortak geçişi başladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, gişelerde HGS ve OGS'nin birleştirilerek ortak geçişe imkan verilmesinin trafik akışına önemli katkı sağlayacağını kaydetti.

BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ'NDE DE UYGULANACAK

Bu kapsamda ilk test çalışmasının Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde bugün saat 12.00 itibarıyla uygulanmaya başlandığını belirten Elvan, test sonuçlarına göre sistemin Boğaziçi Köprüsü, Çamlıca ve Mahmutbey gişelerinde uygulanacağını dile getirdi. Söz konusu çalışmaların, yıl sonuna kadar tamamlanacağını ifade eden Elvan, uygulamanın özellikle gişe önlerinde şerit değiştirmeden kaynaklanan sıkışıklığı azaltacağına, trafik güvenliğine de önemli katkı sağlayacağına işaret etti.

OGS VE HGS ORTAK GİŞE

Yeni uygulanacak sistem ile OGS ya da HGS geçiş sistemlerinden birine sahip olan aboneler, istediği gişeyi serbestçe kullanabilecek. Eskiden cezalı olarak nitelendirilen geçişler, bundan sonra abonelerin sahip olduğu karttan düşülecek ve herhangi bir cezai işleme uğramayacak.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir