Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

2011'in favori yerleri

Bangladeş: Tatil için en ucuz bölgelerden biri olan Bangladeş, Güney Asya’da bir ülkedir. Ilıman bir iklime sahip olan ülkenin en büyük kenti ve başşehri Dakka’yı görmelisiniz. Ekim-Mart ayları bu geziniz için ideal olabilir. Bangladeş’in mistik havası sizi çok etkileyecek…

1/10

Nikaragua: Orta Amerika’nın en büyük ülkesi olan Nikaragua, Büyük Okyanus ve Karayip Denizi ile çevrili… Tropik bir iklime sahip olan ülkede tropik yağmur ormanları da mevcut. En ilginç tatil deneyimleriniz arasına Nikaragua’yı ekleyebilirsiniz…

2/10

Washington: Washington DC'de biri ulusal diğeri de uluslararası olmak üzere iki havaalanı var. Her iki havaalanından da şehir merkezine toplu ulaşım araçlarıyla ulaşabilirsiniz.

3/10

Paris: Yüzyıllara meydan okuyan ve görsel şölenler sunan muhteşem binaları, müzeleri ve yemyeşil parklarıyla Paris, Fransa’nın en görkemli kenti. Gökyüzünden bakıldığında simetrik bir görüntüye sahip olan şehir, modanın da kalbini attığı bir merkez.

4/10

Filipinler Toplam 7.107 adadan oluşan bu muhteşem görselliğe göz atın... Filipinlerin başkenti olan Manila II. Dünya Savaşı’na kadar Asya’daki en güzel görünümlü şehirlerden biriydi. Savaş sırasında oldukça hasar gören şehrin hala görülmeye değer birçok noktası bulunuyor.

5/10

Namibya: Güneybatı Afrika’da bulunan Namibya, dünyanın en zengin elmas yataklarına sahip. Çöl ile deniz manzarasını bir arada görmek isterseniz eğer, Namibya tatilini kaçırmayın!

6/10

Arjantin: Atlantik Okyanusu kıyısında bir cennet… Tangonun doğduğu, Eva Peron’un hayran olduğu şehir olarak bilinen Buenos Aires aynı zamanda oldukça kalabalık bir nüfusa da sahip. Kent ılıman iklimi ve okyanus esintileriyle Güney Amerika’nın en gözde tatil destinasyonlarından biri.

7/10

Ukrayna Doğu Avrupa'nın incisi Ukrayna, tarihi güzellikleriyle sizi bekliyor... Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Kiev, gezginler için biçilmiş kaftan. Çernobil Müzesi’nden mağara manastırlarına, 11. yüzyıldan kalma St. Sophia Katedraline kadar çok çeşitli seçenekler sunan Kiev, alışılageldik gezilerden farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için çok uygun bir şehir.

8/10

Nepal: Dünyanın en yüksek zirvelerinin eteklerindeki Hindu ve Budist tapınakları 60’lı yıllarda hippilerin buluşma noktasıydı. Fazla nüfus ve şehirleşmenin getirdiği problemlerle boğuşsa da, Katmandu o büyülü atmosferi her daim yaşatmasını biliyor.

9/10

Suriye: Ziyaret edilecek o kadar çok yer var ki... Kültürel miraslarıyla karşınızda Suriye... Suriye’nin ikinci büyük şehri Halep, Roma döneminden beri bu coğrafyadaki en önemli ticaret merkezi sayılıyor. Hayat, çarşıları ve camileriyle yüzünü doğuya çevirmiş burada. ‘Doğunun Kraliçesi’ olarak da anılan Halep, ülkenin en turistik kentlerinden biri.

10/10