Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

2012'nin sigara paketleri

Sigarada bulunan nikotinin, eroin,kokain yada alkol gibi bağımlılık yapabileceğini vurgulayan bu görsel 2012'de sigara paketlerinde olacak.

1/10

Sigara dumanı çocuğunuza zarar verir! Sigara dumanına maruz kalan çocukların sigara kullananlar kadar etkilendiği belirtiliyor.

2/10

Sigara ölümcül akciğer hastalıklarına neden olur! Son araştırmalara göre amfizem, bronşit, kronik hava yolu obstrüksiyonu gibi akciğer hastalıklarının yüzde 90'ı sigaradan kaynaklanıyor.

3/10

Sigara kansere neden olur! Kadın ve erkeklerde görülen akciğer kanseri vakalarının yüzde 80'i sigaradan kaynaklanıyor. Sigara içmek aynı zamanda mesane, rahim, yemek borusu, böbrek, gırtlak, akciğer, ağız, boğaz, mide ve akut miyeloid lösemi gibi kanser türlerinin görülme riskini ciddi oranda artırıyor. Kanser hastalığı sonucu gerçekleşen ölümlerin üçte biri doğrudan sigaradan kaynaklanıyor.

4/10

Sigara felce ve kalp hastalıklarına neden olur! ABD'de yapılan son araştırmalara göre kalp hastalığı ve inme nedeniyle gerçekleşen 140 bin ölümün nedeninin de sigara olduğu belirtiliyor.

5/10

Gebelik sigara bebeğinize zarar verir! Gebelikte sigara kullanımı doğum sorasında gerçekleşen ani bebek ölümü riskini artırıyor.

6/10

Sigara öldürür! ABD'de yapılan son araştırmalara göre 443 bin ölümün nedeni sadece sigara kullanımından kaynaklanıyor. ABD'de beş kişiden biri sigara kullandığı için ölüyor.

7/10

Sigara dumanı pasif içicilerde akciğer hastalıklarına yol açar! Sigara kullanmayan fakat sigara dumanına maruz kalan kişilerde de akciğer kanseri olma riski yüzde 20-30 oranında daha yüksek.

8/10

Sigarayı bırakmak sağlığınızı tehdit eden riskleri büyük oranda azaltır... Sigarayı bırakmak her yaşta ve her zaman fayda sağlar. Sigarayı bırakmak için hiçbir zaman geç değildir...

9/10

2012'nin sigara paketleri Sigara paketlerinin üzerinde şuan kullanılan uyarılar

10/10