Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

2013’ün en iyi tasarımları

Londra Tasarım Müzesi'nin tasarım yarışmasına; mimari, dijital, moda, mobilya, grafik, ürün ve ulaşım alanlarında katılım var. Yarışmada teknoloji teması ağırlıkta. İşte en ilginç tasarımlar!

1/30

Küçük yazıcı – Tasarım: Berg Akıllı telefonunuz ile kullanabileceğiniz bu küçük yazıcı, size haber okuma, bulmaca çözme ve dedikodu dinleme şansı veriyor. (Design Museum)

2/30

Replicator 2 - Tasarım: MakerBot Bu dördüncü nesil 3D yazıcı evde profesyonelliğe ulaşmanın en kolay, en hızlı ve en ucuz yolu. (Design Museum)

3/30

Işıklı Alan Kamerası - Tasarım: Lytro Lytro Light Field Camera düz bir 2D çekim yerine, ışıklı alanın tamamını kaydeden ilk tüketici kamerası. Bu özelliğiyle fotoğrafları çektikten sonra yeniden odaklama şansı sunuyor. (Design Museum)

4/30

Akışkan Cam Masa- Tasarım: Zaha Hadid Akışkan Cam Masa tasarımı geleneksel düz masa görüntüsünü çok farklı bir hale sokuyor. Masanın bacakları birer buz sarkıtı görüntüsü veriyor. (Design Museum)

5/30

Avusturya Solar yıllık raporu - Tasarım: Serviceplan Avusturya Solar şirketi yıllık raporları için sıra dışı bir tasarım seçti. Bu rapordaki yazılar yalnızca mürekkebin güneş ışığıyla teması halinde okunabiliyor. (Design Museum)

6/30

Priz Koleksiyonu - Tasarım: Legrand adına Inga Sempe Fransız tasarımcı Inga Sempé, Legrand’dan teknik bir ekiple çalışarak bu farklı tasarımları kullanıcılara sundu. (Design Museum)

7/30

i3 – Tasarım: BMW Şehir kullanımı için tasarlanmış bu arabada eDrive teknolojisi bulunuyor. Çevre dostu arabanın gaz salınım oranı sıfır. Şarjlı çalışan bu araban fiyatları da değişiyor. (Design Museum)

8/30

Olympic Cauldron - Tasarım: Heatherwick Studio Olimpiyat oyunlarına katılan ülkelerin açılış gösterisinde temsilen taşıdıkları 204 parça bakırın eritilmesiyle yapıldı. (Design Museum)

9/30

Rüzgara Karşı Duran Mumlar – Tasarım: Ingo Maurer adına Moritz Waldemeyer Bu yenilikçi tasarım, mum hissiyatı veren modern LED ışıklar kullanıyor. (Design Museum)

10/30

Bang & Olufsen Beolit 12 – Tasarım: Cecile Manz Taşınabilir müzik sistemi olan Beolit 12’yi kullanarak iPod, iPhone, iPad, Mac veya başka herhangi bir akıllı telefondan kablosuz müzik dinleyebilirsiniz. (Design Museum)

11/30

Zombiler Geliyor Koş! – Tasarım: Six to Start İnteraktif bir koşu oyunu olan bu programla, zombilerle dolu bir ortamda koşuya çıkıyorsunuz. Bu kez kaçmak için! (Design Museum)

12/30

Yağmur odası - Tasarım: Random International 100 metrekarelik bir alanda, ziyaretçilere yağmur altında ıslanma hazzını yaşatan farklı bir tasarım. (Design Museum)

13/30

LiquiGlide Ketçap Şişesi - Tasarım: Dave Smith/Varanasi LiquiGlide zehirli olmayan, ‘aşırı akışkan’ ve yenilebilir bir madde; fakat tadı yok. Bunu şişelerinizin dibine ve ağzına sürdüğünüzde, malzemenin tortulaşıp cama yapışmasını engelliyor. (Design Museum)

14/30

Priz Lambalar – Tasarım: Form Us With Love Prizlere olan ihtiyacımızın giderek arttığı günümüzde bu lambalar çok işinize yarayacak. (Design Museum)

15/30

Kiosk 2.0 - Tasarım: Unfold Studio Elle taşınabilen 3D bir baskı merkezi olan Kiosk 2.0, stüdyo kalitesini sokaklara taşıyor. (Design Museum)

16/30

Tekio - Tasarım: Anthony Dickens Japonların geleneksel ‘Chōchin’ adı verilen kağıt fenerlerinden esinlenen Teiko, modüler bir ışıklandırma sistemi. Farkı şu: Ona istediğiniz şekli verebiliyorsunuz. (Design Museum)

17/30

Surface Tension Lamp - Tasarım: Front İsveçli tasarımcıların ürünü olan lamba, yana LED ışığının etrafında baloncuklar çıkarıyor. (Design Museum)

18/30

Morph katlanan tekerlek – Tasarım: Vitamins Design/Maddak Inc Tekerlekli sandalyelerin ayakları, bu tasarım sayesinde artık katlanıp uçaklara ya da arabalara koyulabilecek. (Design Museum)

19/30

Mando Footloose zincirsiz bisiklet – Tasarım: Mark Bu bisiklette zincir yok. Çevirdiğiniz pedallar elektrik enerjisi üretiyor ve bisiklet böylece hareket ediyor. (Design Museum)

20/30

Deniz Sandalyesi - Tasarım: Studio Swine & Kieren Jones Bu sandalye, okyanusun dibinden çıkarılan plastik atıklarından yapıldı. (Design Museum)

21/30

N-One – Tasarım: Honda 100 km’de 4.5 litre yakıt tasarrufu yapan yeni tasarım N-One, doğal emiş gücüne sahip 1.3L DOHC motor içeriyor. (Design Museum)

22/30

Chirp - Designed by Patrick Bergel Chirp ile artık bilgilerinizi ses yoluyla paylaşacaksınız. iPhone’lar arası resim, internet sayfası ve her türlü bilgiyi paylaşabileceğiniz bir ses sistemi tasarlandı. (Design Museum)

23/30

Raspberry Pi - Tasarım: Eben Upton Çocuklara özel tasarlanan bu küçük ve makul fiyatlı bilgisayar, Cambridge Üniversite’sinin bir tasarımı. (Design Museum)

24/30

Batıl inanç projesi - Tasarım: Shing Tat Chung Bu proje 2012 yılında Shing Tat Chung tarafından tasarlandı. Amacı insanların batıl inançları ile maddi kazanç ve kayıplar arasında bir ilişki olup olmadığını tespit etmekti. (Design Museum)

25/30

Windows Phone 8 - Tasarım: Microsoft Microsoft’un geliştirdiği ikinci nesil telefon olan Windows Phone 8, ofis özelliğini telefonunuza taşıyarak büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. (Design Museum)

26/30

Dijital Posta Kartı ve Oynatıcısı - Tasarım: Uniform Artık istediğiniz şarkıyı dinlemek için bu posta kartlarını oynatıcının içine sokmanız yeterli! (Design Museum)

27/30

gov.uk – Tasarım: Hükümet Dijital Servisleri İngiltere’nin yeni resmi internet sitesi, bütün devlet organlarını tek çatı altında toplamayı hedefliyor. Projenin yıllık 50 milyon Pound tasarruf sağlaması bekleniyor. (Design Museum)

28/30

Özgür dünya inşaat seti - Tasarım: Free Art

29/30

Çocuk gözlükleri- Tasarım: Görme merkezi Bu gözlüklerin cam numarasını kendiniz istediğiniz an değiştirebiliyorsunuz. Yetişkinler için mevcut olan bu ürün, artık 12 ila 18 yaş arası çocuklara da temin edilecek. (Design Museum)

30/30