Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

2013'ün en iyi video oyunları

2013, video oyunları için çok başarılı bir yıl oldu. PC ve konsollara sunulan yüzlerce oyun arasından seçim yapmak zor olsa, en başarılı yapımlar aradan sıyrılmayı başardı. Mashable, kendi gözünden en başarılı 10 yapımı belirledi.

1/11

1. The Last of Us Video oyun dünyasının neden Holywood'u korkuttuğunu anlamak istiyorsanız, The Last Of US'ı oynayın. Kurgunun en mükemmel örneklerinden biri olan oyun sadece bir öykü değil, aynı zamanda video oyun dünyasında hayalgücünün sınır tanımadığının da göstergesi.

2/11

2. Grand Theft Auto V Yapımı beş yıldan fazla süren GTA V, 1998'den bu yana sunduğu tüm içerikleri en renkli ve aksiyon dolu oyunda bize sundu. Bir kez oynamaya başlamak sonu gelmeyen bir eğlence demek.

3/11

3. BioShock Infinite 20'nci yüzyılın başlarında göklerde süzülen, sınıf ve ırk ayrılıklarının yanı sıra din kavgaları içinde boğulan bir şehirde geçen macera, oyun dünyasında benzeri olmayan bir yapım.

4/11

4. Super Mario 3D World Kısaca, son yıllarda oynayacağınız en iyi Mario oyunu diyebiliriz.

5/11

5. The Legend of Zelda: A Link Between Worlds Oyuncuların önüne cevapları hazırdan koymak yerine kafalarını zorlayarak çözmeleri gereken en iyi karar verme oyunlarından biri...

6/11

6. Brothers: A Tale of Two Sons Tek kontrol cihazıyla iki oyuncuyu kontrol ettiğiniz A Tale of Two Sons, mükemmel bir öyküyü ortaya çıkardığınız fanstastik bir maceranın en güzel örneği.

7/11

7. Saints Row IV Takım elbiseyle sokaklarda koşturmak, uzaylılarla savaşmak, güvenliği sağlamak için çeşitli görevlere koşmak... Saints row, şüphesiz en farklı ulusal güvenlik ekibi (çetesi) olarak karşımıza çıkıyor.

8/11

8. Animal Crossing: New Leaf Ağaçlardan zıplayarak meyve toplamak, böcekleri kovalamak, köyünüze yeni bir taş köprü inşa etmek... Dijital zen bahçenizi kurmak sandığınızdan çok daha eğlenceli bir iş.

9/11

9. Tomb Raider Lara Croft'u Angeli Jolie filmlerinden çekip alarak oyunseverlerin özlediği sert karaktere dönüştüren Square Enix firması, tropikal adada geçen maceraları 2014'te yeni bir oyunla devam ettirmeyi amaçlıyor.

10/11

10. Tearaway PS Vita el konsolunun en iyi oyunlarından biri olan Tearaway, sihirli dünyasıyla oyunculara dijital bir ortamda olduklarını unutturuyor.

11/11