Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

2016'da görmeniz gereken muhteşem yerler

Dışarıda büyük bir dünya var, sizin için bu dünyayı birazcık daralttık.

1/106

Antik tapınaklardan, kristal sulara kadar bu yıl ziyaret etmeniz gereken en güzel yerleri sizin için seçtik.

2/106

Her şeyiyle tam bir Metropol: Meksiko Bu şehir kültürel anlamda dopdolu hatta müzelerle dolup taşan bir başkenttir.

3/106

Aztek Medeniyeti'ne ev sahipliği yapmış birçok tarihi alan vardır. Müzelerdeki kalıntı eserler, dini merkezler, sokak pazarları, harika mutfağı ve meşhur içkisi tekila ile bu şehire aşık olabilirsiniz.

4/106

Nordik mutfağından sonraki en büyük şey: Skane Mantar dolu ormanları, keşfedilmemiş kıyı şeridi, kırmızı ahşap evleriyle gidilip görülmesi gereken yerlerden birisi.

5/106

Nordik yemeklerinde kullanılan yiyeceklerin çoğu buradan alınıyor, tabii ki organik olarak.

6/106

Gerçek Küba'yı mı arıyorsunuz? Buldunuz: Viñales Vadisi, köyleri, evleri, dünyaca ünlü puroların yapıldığı tütün tarlaları ile göz alıcı bir şehir.

7/106

Bir bisiklet kiralayarak tüm şehri gezebilir, Küba'nın geleneksel tarihini öğrenebilirsiniz.

8/106

Tatil için ziyaret edilmesi gereken yer: Mozambik Afrika'da bulunan Mozambik'in başkenti Maputo aynı zamanda en kalabalık şehridir. yerlerden birisi.

9/106

Safari alanlarına, farklı sahillere ve sörf için ideal plajlara sahip ülke, tatil için keşfedilmesi gereken

10/106

Eski bir şarap bölgesi: Bordeaux Trafiğe kapalı bulvarları, neo klasik mimarilerin resterasyonları ve modern şehir içi ulaşım sistemi ile Fransa'nın tatlı mı tatlı liman kentidir.

11/106

Bunun yanı sıra tarihi şatoları, dünyaca ünlü mutfağı ve şarapları vardır.

12/106

Akdeniz'in ucuz ülkesi: Malta Mükemmel iklimi, harika plajları ve antik tapınakları ile Akdeniz'in en ucuz ülkelerinden birisidir. 5 adadan oluşan bu ülkenin keşfedilmesi gereken üç önemli, güzel adası vardır.

13/106

Bunlar: eski kireç taşı binalarıyla dolu Valletta, sakin, huzur dolu plajları ve harika dalış noktalarıyla dolu Gozo, ucuz otelleri ve harika manzarasıyla Comino.

14/106

Kanada'nın en büyük şehri yakın çekime hazır: Toronto Bu şehir kentsel dönüşüm projesiyle her geçen yıl kendini yenilemekte, kültürel ve sosyal anlamda geliştirmektedir.

15/106

Bütün eski mahallelerine kadar yenileme çabası içerisindeler. Şu an Kanada'nın en gözde şehirlerinden birisi olan Toronto, giderek büyümeye devam etmektedir.

16/106

Virgin Adaları'nın sessiz köşesi: Coral Bay Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Virgin Adaları'nın en gözde yerlerinden birisi.

17/106

Plajları sessiz ve sakin, insanları sıcakkanlı. ABD yakında burayı farklı bir atmosfere çevirip, alışveriş merkezleri dikmeden önce gidip görün.

18/106

Yeni müzeleri, otelleri ve yeşillendirilen çölleri: Abu Dabi Yalnızca bir adayken, 3 köprüyle karaya bağlanmış olan ülkenin başkenti, çöl ikliminin etkilerinin yumuşatılması adına yapay ormanlar oluşturularak sıcaklığını 3-4 derece düşürmüştür.

19/106

Turizm cenneti olarak adını son zamanlarda sıkça duyuran Abu Dabi, lüks binalar, alışveriş merkezleri, oteller inşa etmeye devam etmektedir.

20/106

Sanat ve daha fazlası bu antik kentte: Hangzhou Hangzhou şehrinde önceden yalnızca antik şairler ve ressamların var olduğu biliniyordu. Şimdi,

21/106

Kent gelişen e-ticaret şirketi Alibaba ve G20 zirvesine ev sahipliği yapacak ilk Çinli şehir olarak 2016 yılında küresel sahneye bir adım atacak.

22/106

Amerika'nın ihtişamını koruyan bir yüzyıl: Theodore Roosevelt Ulusal Parkı

23/106

Kuzey Dakota'da bulunan bu park, 26. ABD Devlet Başkanı Theodore Roosevelt anısına, 10 Kasım 1978'de açılmış, 285 km² yüzölçümünü kapsayan, ABD Ulusal Park Hizmeti tarafından idare edilen bir ulusal parktır.

24/106

ABD Ulusal Park Hizmeti tarafından idare edilen bir ulusal park'dir.

25/106

Bu parkın ismi, Kuzey Dakota'da günümüzde bü ulusal park içinde bulunan bir büyükbaş hayvan çifliği (ranch) satın alıp bunu işleten 26. ABD Devlet Başkanı Theodore Roosevelt'in anısınadır.

26/106

Bu ulusal park arazisi coğrafi olarak birbirinden ayrı üç uniteden oluşmaktadır:kuzey ünitesi, güney ünitesi ve "Elkhorn Ranch".

27/106

"Güney Ünitesi" Medora, Kuzey Dakota şehrinden önce Federal "Interstate 94" otoyolunun kenarındadır. "Kuzey Ünitesi" federal "U.S Route 86" karayolu üzerinde Watford Cıty küçük şehrinin hemen güneyinde olup Güney Ünitesi'nin 130 km kuzeyindedir.

28/106

Doğa güzelliği ve mirasına yeni bakış: Guadeloupe

29/106

Karayipler'de, Porto Riko'nun güneydoğusunda yer almaktadır. Unesco Köle Rota Projesinin bir parçası olan ve çağdaş kölelik tarihini iç içe geçiren interaktif kalıcı sergi evleri, Afrika diasporasının temaları kapsayan sanatı, araştırma kütüphaneleri, çağdaş sanat ve fotoğraf alanları ile dikkat çekici bir şehirdir.

30/106

Her zaman eğlenceli ve şimdi daha büyük: Park City Utah eyaletine bağlı bu şehir, kayak severler için harika bir yer.

31/106

İki kayak merkezi bu yıl birleşerek ülkenin en büyük kayak merkezini oluşturmuşlar. Bu yıl kesinlikle gidilmesi gereken yerlerden birisi.

32/106

Kopenhag ötesinde gelişen Danimarka kültürü: Aarhus

33/106

Büyük bir kültür merkeziyle, İskandinav bölgesinin en büyük halk kütüphanesi ve ülkenin en ünlü üniversitesiyle, müzeleriyle -özellikle ARos Sanat Müzesi- kendini geliştirmiş kültürel bir şehirdir.

34/106

Harika yemekleriyle Ege Bölgesi: Çeşme Zeytin ve sakız ağaçları, enginar tarlaları, üzüm bağları ile Ege esintisini bulabileceğiniz İzmir'e bağlı bir ilçe.

35/106

Harika denizi, şarap imalathanelerinde yapacağız turları, Ege yöresine ait yemekleri ile bu şehir gidilecek yerler listesinde.

36/106

Güzel manzaralara giden yeni yol: Road of the Seven Lakes

37/106

Kayak merkezleri, dağ köyleri, milli parklar, ormanlık vadiler ve masmavi göller etrafında, şaşırtıcı doğal, karla kaplı dağlar ve yol boyunca çokça bulunan şelaleler. Görülmeye değer.

38/106

Dalmaçya kıyısında otantik yaşam deneyimi: Korcula Adası Masmavi balıkçı köyleri ve küçük çakıl plajları ile göz boyayan bu adada Marco Polo'nun doğduğu iddia edilmektedir.

39/106

Sevimli aile şarap imalathaneleri, zeytinlikleri ve yemyeşil ormanlık yollarıyla seyahat severlerin gözde adreslerinden birisi.

40/106

Bir mutfak başkenti repertuarını genişletiyor: San Sebastián(İspanya) Mutfak cenneti olarak da bilinen bu şehir aslında kültürel birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

41/106

Film festivalleri, müzeleri, mutfağı ve göz alıcı güzellikteki sahilleriyle turizmde önemli bir paya sahiptir.

42/106

Goriller ve volkanlar huzurlu bir ortamda: Garamba Ulusal Parkı Afrika'nın en eski ulusal parklarından biridir. İçerisinde aynı zamanda dünyanın en büyük lav gölü, Yanardağ ve vahşi hayvanlar bulunmaktadır.

43/106

Ziyarete gittiğinizde bir şempanze ile karşılaşabilirsiniz, hazırlıklı olun.

44/106

Kentsel dönüşüm şampiyonu ve sanat merkezi: Grand Rapids 20. yüzyılın başlarından kalma mobilya firmaları Herman Miller ve Steelcase, Michigan'ın merkezi Grand Rapids için yaratıcı bir topluluk kurdu, bir anda kentsel canlanma başladı.

45/106

Sanat alanında birçok yarışmalar yapan ve kendini geliştiren bu şehir, kentsel dönüşüm şampiyonu ilan edildi.

46/106

Güzel sahillerin yanında çiçek gibi açan yeni bir şarap bölgesi: Garzón

47/106

Üzüm bağları, zeytin ve badem bahçeleriyle yeşiliğin içindeki bu yer yakın zamanda, yakınındaki Garzon Gölü'nü kapsayan, Uruguaylı mimar Rafael Viñoly tarafından tasarlanan yeni halka şeklindeki Laguna Garzón Köprüsü ile mimari bir cazibe ve kırsal bir ağ geçidi olmaya hazırlanıyor.

48/106

Yüzüncü yılını kutlayan şık bir şehir: Dublin Dublin, yılda dört milyonun üzerinde ziyaretçisiyle,Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’da en çok ziyaret edilen başkenttir.

49/106

İrlanda Ulusal Basım Müzesi, Modern Sanat Müzesi, Ulusal Galerisi, Ulusal Kütüphanesi ve Ulusal Müzesi’nin üç merkezi; ayrıca Hugh Lane Belediye Galerisi ve Chester Beatty Kütüphanesi Dublin’de bulunmaktadır.

50/106

Pasifik Okyanusu kafa dinlemek isteyenler için ev sahipliği yapıyor: Todos Santos Cabo San Lucas'ın yaklaşık 50 km kuzeyinde bulunan Todos Santos, sakin uzun sahilleri, sörfçülerin yeri ve sanat galerilerini ziyaret etmek için istekli Cabo gezginler için bir günlük gezi severlerin hedefi olmuştur.

51/106

Hindistan'ın yeni kültürel kapısı: Tamil Nadu Kuzey Hindistan, ünlü Moğol dönemi sarayları ve kaleleri ile ülkenin en popüler turizm merkezi olabilir, ama güneyde Tamil Nadu zengin ve keşfedilmemiş bir tarihe sahiptir.

52/106

Birçok antik tapınakların ve tarihi yapıtların bulunduğu bu şehir kesinlikle görülmeye değer.

53/106

Cenevre Gölü Bölgesi, yeni ve yenilenen müzeleriyle: Vaud Şehir, İsviçre'nin batısının büyük bir parçasını kaplar. Sınırları Cenevre Gölü'nden, Neuchatel Gölü ve Morat Gölü'ne kadar uzanır.

54/106

Audrey Hepburn ve Charlie Chaplin'in sessiz ve huzur dolu bir yer olduğu için buraya geldiği bilinir. Çağdaş sanat galerisi, açık festivali ve sinema merkezleri ile aynı zamanda kültürel bir şehirdir.

55/106

Barlar şehrinde gelişmeler hızla devam ediyor: Washington Afro-Amerikan Tarihi ve Kültürü Smithsonian Ulusal Müzesi, bu yıl sonunda açılması planlanan yerlerinden ve çiviler ile dolu müzesi National Mall, yakında kültürel taç takıp buranın mücevheri olacak.

56/106

Ve daha birçok kültürel etkinliğin yapılacağı bu yer oldukça ilgi çekici hale getiriliyor.

57/106

Şaşırtıcı mutfağı ve gece hayatıyla mimari bir şehir: Brno Çoğunlukla minimalist mimarisiyle bilinen Çek Cumhuriyeti'nin ikinci büyük kenti nihayet geçen yıl açtığı yeni barları ile kendi yiyecek ve içeceklerini lezzetli bir şekilde ürettiği için övgü kazanmaya başladı.

58/106

Yenilenmeye devam eden bu şehir adından epeyce söz ettirecek.

59/106

Harikalar diyarına yolculuk: Saint Helena Atlas Okyanusunun güneyindeki volkanik tabanlı ada. Ada yönetimi Birleşik Krallık'a bağlıdır. İngiltere'den 5 günlük deniz yolculuğu ile ulaşabilirsiniz (gelecek yıl havalimanı inşaatına başlanıyor).

60/106

Harika manzarası, balinalar ve köpekbalıkları, yunuslar ve ton balıkları ile çevrili ada, dalgıçlar ve balık meraklıları için benzersiz bir tatil sunuyor.

61/106

Sevilen mimari bir şehir: Barselona Bu yıl şehrin ünlü mimarı Antoni Gaudí'nin 90. ölüm yıl dönümü olduğu için onun anısına birçok etkinlik düzenlenecek.

62/106

Açılışlar, sergiler ve gösterileri kaçırmak istemeyenler için gitmelerini öneriyoruz.

63/106

Gezmek için güzel bir alternatif: Dalat Çam ormanları, yerel olarak yetiştirilen avokado, enginar, kuşkonmaz, çilek, kahve, gül ve daha fazlası burada yetişir.

64/106

Aynı zamanda Dalat, açık hava etkinliklerinden rafting, dağ bisikleti, kanyon ve daha birçoğunda ayrı bir üne sahiptir.

65/106

Farklı yerlere seyahat etmeyi sevenlere ilk önerilerimizden.

66/106

Yenilenen eski bir sanayi başkenti: Torino Önceden öncü bir sanayi bölgesiyken şimdilerde şarap bölgeleri, galerileri, atölyeleri, yer altı kulüpleriyle hem sanata hem de eğlenceye doyacağınız bir şehir.

67/106

Önemli müzik festivallerine de ev sahipliği yaparak birçok ünlü sanatçıyı ağırlamıştır.

68/106

Turizmin keşfedilmemiş mücevheri: Isla Holbox

69/106

Sessiz, sakin, huzuru arayanlar için harika bir seyahat önerimiz olan bu şehir, kristal suların üzerinde kendinizi özgürce bırakacağınız, kültür ve sanat keyfini doyasıya çıkaracağınız ve hatta isterseniz de köpekbalıklarıyla yüzme keyfi(!) de yapabileceğiniz mükemmel bir tatil rotası.

70/106

Doğu Yakası'nın cevheri: Providence Amerika'nın keşfinden sonra kurulan ilk şehirlerden biri olan Providence, sanayi açısından gümüş ve altın işlemesiyle ünlenmiştir.

71/106

Aynı zamanda bu yıl açılacak olan köprü ve parklar şehirin gelişimine olumlu katkıda bulunacaktır.

72/106

Çeşitlilik, yeni yürüyüş parkurları ve bir kale: Mosel Bol oksijenli ortamda yürüyüş ve spor yapmayı sevenlere önerimiz kesinlikle burası.

73/106

Aynı zamanda biyoçeşitliliğin de oldukça fazla olduğunu söylemek gerekir. Nehirde kanoya veya kayığa binebilir, huzurun tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

74/106

2018 Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak: Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyatları'na da ev sahipliği yapacak olan bu yerde birçok kayak merkezi bulunmaktadır. Kayak yapmayı sevenlere önerimiz 2018 yılının sıkışıklığına yakalanmadan önce buraya gelmeleri ve buranın sessizliğinin ve sakinliğinin tadını çıkarmaları yönünde.

75/106

Aynı zamanda burada birçok Japon, Kore ve Çin restorantlarını da kolaylıkla bulabilirsiniz.

76/106

Bond, Swarovski kristalleri, yeni kayak yerleri ve oteller: Tirol 1895 yılında kurulan Swarovski kristal şirketi, 1988 yılına kadar kullandığı logosunda Tirol çiçeğinden esinlenmiştir.

77/106

Aynı zamanda James Bond'un son filmi "Spectre" burada geçmiştir.

78/106

Birçok oteli ve kayak merkezini içerisinde barındıran Tirol, sanat alanında da kendisini geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir.

79/106

Modern sanat ve mimarlıkla beslenen bir canlanma: Colmar

80/106

Kanalları, yarı ahşap binalar ile kaplı evleri ve 13. yüzyıldan kalma eski bir manastırın da içinde olduğu bu yer, önümüzdeki yıllarda yapılan büyük yatırımlar ile birlikte birçok sanat ve kültür merkezleri açacağını ve kendini yenileyeceğini duyurdu.

81/106

Antik bir bölge: Kansai Japonya'nın en büyük adası Honşu'nun güney bölümünde bulunan, ülkenin 9 coğrafî bölgesinden biridir. Dünya çapında en çok yıldıza sahip restoranlar bu bölgede bulunmaktadır.

82/106

Japonya'nın geleneksel otellerinin de bulunduğu bu bölgede harika yemekler yiyebilir ve Japon ormanlarının içinde dolaşırken farklı bitkiler keşfedebilirsiniz.

83/106

Kentsel şarap imalathaneleri ve yakında dönüştürülecek olan limanı: East Bay Buranın nüfusu günden güne artmaktadır. Açılan şarap imalathaneleri, restoranları ve sahil kordonuyla tam bir liman kentine dönüştürülmeye çalışılan East Bay, konumu itibariyle de turizm açısından önemli bir noktada olacağı düşünülmektedir.

84/106

Fransız Rivierası'na ihtiyacı olanlar: Île de Ré Burası plaj tatili arayışında olanlar, bisikletçiler için olağanüstü bir Atlantik kıyı bölgesi. Alanda 60 milden uzun bisiklet patikaları bulunuyor. Bütün sene açık ve ücretsiz otobüs servisleriyle ziyaretçilerini bekliyor. Bozulmamış altın kumsalları Fransız ünlüleri arasında büyük popülariteye sahip.

85/106

Uzaktaki sessizlik sizi çağırıyor: East Coast Son 30 yılı sivil kargaşa yüzünden boşa gitmiş olan Sri Lanka’nın doğu kıyısı sizlere eko-bilinçli ağaç evlerinden oluşan otel seçeneklerini sunuyor. Jungle Bay Resort, Maalu Maalu ve Anilana bunlardan sadece birkaçı. Wildland Adventures ile safari macerasına çıkabilirsiniz.

86/106

Bluegrass'ın doğduğu yer: Rosine 113 nüfuslu ve ulusal dönüm noktası olan eski bir ahırı olan Rosine. Bu ahır her hafta Cuma günleri bluegrass eğlencesine ev sahipliği yapmakta. Müzisyenler burada asla para ödemez ve giriş ücretsiz.

87/106

Doğa güzelliği dışında şimdi bir de kültür başkenti: Málaga Turistik sahilleri, popüler plajlarıyla Endülüs bölgesinin bir parçası olan Malaga.

88/106

Picasso’nun doğduğu yer. Ayrıca ailesi tarafından eserlerinin bağışlandığı ve adını taşıyan müzenin ev sahibi. Malaga’da 3 büyük müzeyi görebilirsiniz: Carmen Thyssen Müzes, St Petersburg Eyaleti Rus Müzesi, Entrepompidou.

89/106

Otantik Çin tepe kabileleri: Guizhou Guizhou eyaleti Çin’in uzun yıllar boyunca en az erişilebilir bölgelerinden biri olmuştur.

90/106

Bu nedenle etnik azınlığın yaşadığı Miao ve Dong dağlarındaki köylülerin telaşsız yaşamı ve otantik hissiyatı Lijiang ile kıyaslandığında Çin’in bu azınlık merkezi yılda 20 milyon ziyaretçiyi kendisine çekiyor.

91/106

Kamboçya'nın başkenti bir tasarım rönesansı: Phnom Penh Phnom Penh, çeşitli tasarım fikirli gelişmelerin sermaye yatırımlarının odağı haline gelmiş.

92/106

Kızıl Khmerler tarihinin önemli arşivlerini barındıran ve Asya soykırım çalışmalarının merkezi olan Sleuk Rith Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

93/106

Kemerin altında Blues: St. Louis St. Louis bölgesi son zamanlarda ırk ilişkileri ile mücadele etti ancak kentin zengin Afro-Amerikalı mirasını kutlamak için daha olumlu koşullar bu yıl gün yüzüne çıkacak. Afro-Amerikan müzik kültür tarihini konu alan Ulusal Blues Müzesi Nisan ayında açılacak.

94/106

Yunanistan'ın ikinci büyük kenti yemeklerde birinci: Selanik Kuzey Yunan şehrinin genç profesyonelleri ülkenin yüksek işsizliğiyle alışık olmayan bir şekilde yüzleşmişler.

95/106

Burada Yunan, Slav ve Osmanlı’nın geleneksel tatlarını barındıran Sebrico adında bir restoran açmışlar. Restoran kelepir fiyatlarla sunulan yerel malzemelere odaklanan amatör şefler tarafından işliyor. Bu tür yerler sayesinde ülkenin ikinci en büyük şehri “En büyük ucuz yemek” şehri haline gelmiş.

96/106

Yeni otelleriyle sıra dışı bir kültür merkezi: Marfa Batı Teksas'ta bulunan bu küçük şehir aslında doğusunda gözlemlenen gizemli parıltılar ile ün salmış. Bu yıl, Robert Irwin tarafından 10.000 metrekarelik alana yeni bir yer açılacak.

97/106

Bu yer sayesinde film ve müzik festivallerine ve daha farklı kültürel etkinliklere ev sahipliği yapılacağını düşünülüyor. Kaçırmamanızı öneririz.

98/106

Kendini tekrardan inşa ediyor: Ubud Taştan tapınaklarıyla, etrafını çeviren zümrüt gibi pirinç tarlalarıyla Uhud aynı zamanda Balinese şehir merkeziyle iddialı ve sofistik bir havaya sahip.

99/106

Zengin restorantlarında çeşitli yemeklerin tadını çıkarabilir, Mayıs ayında gerçekleşen Ubud Yemek Festival’ine de katılabilirsiniz.

100/106

Vancouver yakınlarında, çekici bir yer: The Southern Gulf Adaları Doğa güzellikleriyle kutsanmış olan bu bölge kendini yıllar içinde gezilecek yerlerden biri haline dönüştürmüştür.

101/106

Kısa feribot yolculuklarıyla adalar üzerine kurulmuş sahil köylerini gezebilir ve yaz aylarında neredeyse Akdeniz havasını hissedebilirsiniz.

102/106

Kentsel iyileştirme projeleriyle doğayı kucaklıyor: Sidney Kumsalların, ulusal parkların evi Sidney açık hava severlerin yeri.

103/106

Barangaroo Reserve’de yeşilin tadını çıkarabilirsiniz, ünlü Sidney Köprüsü’nü ve Sidney Opera Evi’ni ziyaret edebilirsiniz.

104/106

Huzurlu ve güzelliklerle dolu bir Lowcountry kasabası: Beaufort Beaufort küçük bir kasaba olmasına rağmen bisiklet yolları, yürüyüş patikaları, ve okyanus manzaralı romantik parklarıyla büyük şehirler kadar çekici cazibeye sahip.

105/106

Ayrıca eski ve yeninin bir noktada buluştuğu “Anchorage 1770”in cömert sunumu ve Waterfront Park’ının tadını çıkarabilirsiniz.

106/106