Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

2017 Yılı Elektrik Yatırımları Toplu Açılış Töreni gerçekleşti

2017 Yılı Elektrik Yatırımları Toplu Açılış Töreni'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak katılarak bir konuşma yaptı.

1/16

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Nükleer de birilerini rahatsız ediyor. Rahatsız olsanız da, olmasanız da biz nükleer enerjiyi de yapacağız." dedi.

2/16

Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca düzenlenen 2017 Yılı Elektrik Yatırımları Toplu Açılış Töreni'ndeki konuşmasında, termik santrallerde yoğun bir hareketlenme başladığını belirterek, güneş ve rüzgar enerjisinde çok önemli adımlar atılmaya başlandığını söyledi.

3/16

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin bağımsızlığını savunan ve hassasiyeti olan hiçbir kimsenin enerji yatırımlarına karşı çıkmasının mümkün olmayacağını vurgulayarak, enerji politikalarında ve uygulamalarında eksik, hata, yanlış varsa bunları tartışmanın başka bir şey, yapılan işlere külliyen karşı çıkıp engellemeye çalışmanın ise bambaşka bir şey olduğunu söyledi.

4/16

Sadece enerjide değil, bugüne kadar ülke ve millet için hayata geçirdikleri tüm kritik projelerde, hırsları akıllarının önüne geçmiş bu çevrelerin saldırılarına hep muhatap olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çünkü başarının çekemeyeni çok olur, meyve veren ağaç da taşlanır. Milletimiz de bunların karakterini artık çok iyi bildiği için yaptıkları tezviratlara itibar etmiyor." ifadesini kullandı.

5/16

Büyük ve güçlü Türkiye yolunda yürümeye devam edeceklerini bildiren Erdoğan, hedeflere ulaşmak için daha çok çalışacak, daha çok yatırım yapacak, daha çok üretecek, daha çok istihdam sağlayacak, daha çok ihraç edecek, daha büyük adımlar atacaklarını belirtti.

6/16

7/16

8/16

9/16

Açılışta bir konuşma yapan Albayrak, "Bugün itibarıyla toplamda 6 bin 90 megavat ve güç büyüklüğünün yanında bin 583 tesisi devreye aldık. Ama bugün devam edenlerle birlikte toplam 9 milyar dolar yatırımla yıl sonunda kapasiteye eklenecek 8 bin 222 megavat kurulu güç ve 2 bin 774 adet tesisle, ülkemizin tarihindeki en büyük yıl yatırımını gerçekleştirmiş olacağız. Bu kapasite Türkiye tarihimizdeki rakamsal olarak da sadece kurulu güç değil 9 milyar dolarlık boyutuyla bir Türkiye rekoru. Kesintisiz ve kaliteli enerji hizmeti sağlamak için iletim ve dağıtım altyapısına da ayrıca bu yıl 7,7 milyar liralık yatırımı devreye almış oluyoruz."

10/16

11/16

12/16

13/16

14/16

15/16