Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

2018'in en seksi erkeği: Idris Elba

Ünlü İngiliz aktör Idris Elba, yaşayan en seksi erkek tacının sahibi oldu.

1/11

The Wire dizisindeki iş adamı Russell "Stringer" Bell karakteriyle hafızalara kazınan 46 yaşındaki oyuncu, People dergisi tarafından yaşayan en seksi erkek unvanına layık görüldü.

2/11

Elba, yaşayan en seksi erkek seçilmesinin ardından People dergisine verdiği röportajda, “Aynaya baktım, kendimi kontrol ettim. ‘Evet, bugün seksi gibisin’ dedim. Ama dürüst olmak gerekirse güzel bir duygu. Güzel bir sürpriz, kesinlikle ego artırıcı” şeklinde yorum yaptı.

3/11

16 yaşındaki bir kızı ve dört yaşında bir oğlu olan Elba, “Kendime güvenmeyi seviyorum, ama aynı zamanda onu ne zaman dizginleyeceğimi de biliyorum” dedi.

4/11

“Hayat keşkelerle geçirilemeyecek kadar kısa” diyen Elba, “Kimseye bir yarın vaat edilmiyor, o nedenle bugünü yaşa dostum” ifadesini kullandı.

5/11

1972'de Londra'da dünyaya gelen Elba, oyunculuğun yanı sıra yapımcı, şarkıcı, rap’çi ve DJ olarak biliniyor. Genç yaşlarında barlarda DJ'lik yapan Elba, 20'li yaşlarının başında İngiliz ve Amerikan filmlerinde yer almaya başladı.

6/11

The Wire dizisindeki uyuşturucu baronu rolü "Stringer" ve Luther dizisindeki John Luther karakteri ile büyük bir ün kazandı. Daha sonra American Gangster, Mandela: Özgürlüge Giden Uzun Yol, The Losers, Thor, Prometheus ve Pacific Rim gibi büyük yapımlarda yer aldı.

7/11

2015 yapımı Beasts of No Nation filmindeki Commandant rolü ile 73. Altın Küre Ödülleri En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve 69. BAFTA Ödülleri En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu da dahil olmak üzere birçok adaylık elde etti. Bir yıl sonra Star Trek Sonsuzluk, Thor: Ragnarok gibi filmlerde yer aldı.

8/11

Hakkında, geçen yıl, ilk ‘siyahi James Bond’ olacağı söylentileri çıkan Elba, filmde rol almayacağını açıklamıştı.

9/11

Elba, şu sıralar, ‘eski yaşayan en seksi erkek’ Dwayne Johnson’la birlikte Hızlı ve Öfkeli’nin spin-off’u Hobbs & Shaw’u çekiyor.

10/11

Edris Elba, People dergisinin seçtiği 33’üncü en seksi erkek oldu. Dergi, ilk olarak 1985 yılında 29 yaşındaki Mel Gibson’ı seçerek ‘yaşayan en seksi erkek’ geleneğini başlatmıştı.

11/11